«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակի» տեղեկություններով՝ ամերիկյան կողմն այս տարի հրաժարվել է «ԱրմԹեք 2014» համաժողովին ընդունել հայկական պատվիրակությանը, որը պետք է գլխավորեր վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Այն դեպքում, երբ այդ համաժողովն ամեն տարի անցկացվում է ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո:
Մեր տեղեկություններով՝ համաժողովի կազմակերպիչները դիտավորյալ առաջ են բերել համաժողովի անցկացման օրը, որպեսզի այն համընկնի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանի հետ, որը մեկնարկելու է սեպտեմբերի 16-ին եւ որին մասնակցելու է նաեւ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ու նա էլ, նախնական տեղեկություններով, դրանից հետո, սեպտեմբերի 26-ին, մասնակցելու է նաեւ «ԱրմԹեք 2014»-ին, ինչի արդյունքում կլուծվի երկու հարց. չի նկատվի հայկական կողմի բացակայությունը, եւ հայկական կողմը չի ներկայացնի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը»։

YEREVAN. – Zhamanak daily has learned that the American side has refused to accept to the ArmTech Congress ’14 the Armenian delegation which was to be led by PM Hovik Abrahamyan, in the case when this conference is held under the auspices of the Armenia PM, the daily reported.
“According to our information, the conference organizers have deliberately set the date of the conference so that it will coincide with the 69th Session of the UN General Assembly, which will get underway on September 16, and in which [Armenian] President Serzh Sargsyan likewise will participate, and he, according to preliminary information, also will attend ArmTech 2014 on September 26.
“As a result, two matters will be resolved: the absence of the Armenian side will not be noticed [at the ArmTech congress], and PM Hovik Abrahamyan will not represent the Armenian side [at the event],” Zhamanak wrote.