Հարավային Օսիայի նախագահի թեկնածու, հանրապետության ՊԱԿ-ի նախկին ղեկավար Լեոնիդ Տիբիլովի շտաբը պնդում է, որ ընտրություններում առաջատարը Տիբիլովն է:
Հարավային Օսիայում այսօր` ապրիլի 8-ին տեղի է ունեցել նախագահական կրկնակի ընտրությունների երկրորդ փուլը:  Այս փուլում մրցում էին Հարավային Օսիայի ՊԱԿ-ի նախկին ղեկավար Լեոնիդ Տիբիլովը, ով առաջին փուլում ստացել էր ընտրողների ձայների 42,48%-ը,  եւ  հանրապետության նախագահին կից  մարդու իրավունքերի պաշտպանության  հարցերով լիազոր ներկայացուցիչ Դավիդ Սանակոեւը, որին առաջին փուլում աջակցել էր քաղաքացիների 24,58%-ը:

Штаб кандидата в президенты Южной Осетии бывшего главы КГБ республики Леонида Тибилова утверждает, что он лидирует на выборах.
В Южной Осетии 8 апреля прошел второй тур повторных выборов президента. Во второй тур выборов вышли экс-глава КГБ Южной Осетии Леонид Тибилов, набравший в первом туре 42,48% голосов избирателей, и уполномоченный по правам человека при президенте республики Давид Санакоев, за которого в первом туре проголосовали 24,58% граждан.
К 18:00 явка избирателей на второй тур президентских выборов в Южной Осетии составила 63,31% избирателей.