«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը մի շարք հանդիպումներ է անցկացրել երեւանյան ընտրողների հետ:
Մասնավորապես, Ծառուկյանը հանդիպել է Երեւանի Աջափնյակ, Կենտրոն, Շենգավիթ, Էրեբունի վարչական շրջանների բնակիչներին: Ծառուկյանը ընտրողներին վստահեցրել է, որ սպասվելիք ընտրություններում խախտումներ չի հանդուրժի:
«Մենք չպետք է ժողովրդին համոզենք, այլ` ներկայացնենք մեր աշխատանքը», - նշել է Ծառուկյանը` հավելելով, որ բնակչության վստահությունը այն բանի հետեւանք է, որ   «Բարգավաճ Հայաստանի» խոսքը գործից երբեք չի տարբերվել:
Մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցեն 9 կուսակցական ուժեր: Մեծամասնական համակարգով առաջադրվել է 154 թեկնածու:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համամասնական ցուցակում կա 165 անուն: Ցուցակի առաջին եռյակում են  «Մուլտի գրուփ» կոնցեռնի ղեկավար, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, ՀՀ երկրորդ   նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման օրոք Հայաստանի ԱԳՆ-ի նախկին ղեկավար Վարդան Օսկանյանը, քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը:  «Բարգավաճ Հայաստանը»  իշխող կոալիցիայի կազմում է:

Лидер партии «Процветающей Армении» Гагик Царукян провел ряд встреч с избирателями Еревана.
В частности, Царукян встретился с жителями ереванских административных районов Ачапняк, Кентрон, Шенгавит, Эребуни. Царукян заверил избирателей, что намерен не допустить каких-либо нарушений и фальсификаций в ходе предстоящих выборов. «Мы должны не уговаривать народ – представить ему свою работу», - отметил Царукян, добавив, что доверия населения к партии является следствием того, что у «Процветающей Армении» слово никогда не разнилось с делом.
В предстоящих 6 мая парламентских выборах примут участие 9 политических сил. По мажоритарной системе выдвинулись 154 кандидата.
В пропорциональном списке партии «Процветающая Армения» 165 имен. В первой тройке списка – глава концерна «Мульти-групп», лидер  «Процветающей Армении» Гагик Царукян, экс-глава МИД Армении времен правления второго президента Роберта Кочаряна Вардан Осканян, министр градостроительства Вардан Варданян. «Процветающая Армения» входит в правящую коалицию.