Հայաստանի նախագահն, այսօր` ապրիլի 24-ին, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելության ժամանակ, եղել է նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, դիտել «Գիրքը որպես Ցեղասպանության վկա» ժամանակավոր ցուցադրությունը, որը ներառում է շուրջ 300 հնատիպ ու սկզբնաղբյուրային նշանակության տպագիր փաստագրական նյութեր:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ցուցադրությունը կազմակերպվել է հայ գրատպության 500-ամյակի եւ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից Երեւանը 2012թ. գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակելու կապակցությամբ: Թանգարան-ինստիտուտում Հանրապետության ղեկավարին ներկայացրել են թանգարանի՝ ցուցադրական ավելի մեծ հնարավորություններով նոր մասնաշենքի նախագիծը:

Президент Армении Серж Саргсян 24 апреля посетил музей-институт Геноцида армян, где ознакомился с временной экспозицией «Книга как свидетель Геноцида».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента Армении, экспозиция включает в себя около документальных старинных печатных важнейших материалов, выступающих в роли первоисточника.
Экспозиция была организована в рамках мероприятий посвященных 500-летию армянского книгопечатания и провозглашению ЮНЕСКО Еревана «Всемирной столицей книги 2012». Главе государства в музее-институте представили проект нового корпуса музея с большими возможностями.