Թերթը գրում է, որ ավելի ու ավելի որոշակի են դառնում խոսակցություններն այն մասին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունում երկու թեւ է ձեւավորվել: Մեկը՝ Գագիկ Ծառուկյանի ղեկավարությամբ, անկոնֆլիկտ մարտավարության կողմնակից է եւ պատրաստ է ընդունել Հանրապետականի թելադրած խաղի կանոնները:
Մյուսը, որ ավելի արմատական է եւ ուղղորդվում է Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից, առճակատման կողմնակից է: Երկրորդ թեւի ներկայացուցիչը Վարդան Օսկանյանն է, որին ոմանք ուզում են ընտրություններից հետո նստեցնել կուսակցության ղեկավարի աթոռին:
Գլխավոր փաստարկն այն է, որ նա քաղաքական ֆիգուր է, եւ նրա՝ ԲՀԿ նախագահ դառնալը բազմաթիվ հարցեր կլուծի, այդ թվում՝ կուսակցությունը դրսի ուժերի համար կդարձնի ընդունելի, եւ ԲՀԿ վարկանիշը կբարձրանա: Այս թեւը, որպես մաքսիմում ծրագիր, քննարկում է նաեւ նախագահական ընտրություններում Օսկանյանի թեկնածությունն առաջ քաշելու գաղափարը,- գրում է «Հրապարակը»:

Все более и более предметными становятся разговоры о том, что в партии «Процветающая Армения» образовались два крыла. Одно крыло во главе с Гагиком Царукяном является сторонником бесконфликтной стратегии и готово принять правила игры, продиктованные республиканцами, пишет газета «Грапарак».
«Второе крыло, действия которого направляются экс-президентом Робертом Кочаряном, является сторонником противостояния. Представителем второго крыла является Вардан Осканян, которого после выборов некоторые хотят посадить в кресло главы партии.
Главный аргумент - он является политической фигурой, и, став лидером партии «Процветающая Армения», решит множество задач, в том числе, сделает воспринимаемой партию для внешних сил, тем самым, подняв рейтинг «ПА». Это крыло в качестве плана дальнейших шагов обсуждает идею выдвижения кандидатуры Вардана Осканяна на президентских выборах», - отмечает издание.