Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԱՊՀ երկրների, Աբխազիայի, Հարավային Օսիայի ղեկավարներին եւ Վրաստանի քաղաքացիներին շնորհավորանքներ է ուղարկել Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 67-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այդ մասին հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Շնորհավորելով Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, Վ. Պուտինը համոզմունք է հայտնել, որ «Ռուսաստանի եւ Հայաստանի, ԱՊՀ-ի բոլոր անդամ պետությունների  քաղաքացիները միշտ կհարգեն ճակատայինների սխրանքը եւ թիկունքային աշխատողների ինքնանվիրումը, որոնք  նվաճեցին Հայրենիքի ազատությունը եւ վճռական ավանդ ներդրեցին Եվրոպան եւ աշխարհը ֆաշիզմից փրկելու պայքարում: Բարեկամության եւ փոխադարձ վստահության վաղեմի ավանդույթները, եղբայրական կապերը, վետերանների հանդեպ  խոր հարգանքը ցույց է տալիս ռուս-հայկական հարաբերությունների  գործընկերային եւ դաշնակցային  բնույթը: Այժմյան սերունդը արժանի լուման է ներդնում միջպետական փոխգործակցության արդյունավետ  ամրապնդման գործում»:
Ուղերձում նաեւ ուրվագծվում է Հարավային Կովկասում կայունության եւ անվտանգության ապահովման շահերից ելնելով հետագա շարունակական համագործակցության զարգացման տրամադրվածությունը:

Президент России Владимир Путин направил лидерам стран СНГ, Абхазии, Южной Осетии и гражданам Грузии поздравления по случаю 67-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне. Об этом сообщает  пресс-служба Кремля.
Поздравляя президента Армении Сержa Саргсяна, В. Путин выразил уверенность, что «граждане России и Армении, всех государств-участников СНГ всегда будут чтить ратный подвиг фронтовиков и самоотверженность тружеников тыла, отстоявших свободу Отечества, внесших решающий вклад в борьбу за спасение Европы и мира от фашизма. Давние традиции дружбы и взаимного доверия, тесные братские связи, глубокое уважение к ветеранам определяют союзнический и партнерский характер российско- армянских отношений. Нынешнее поколение вносит достойную лепту в упрочение эффективного межгосударственного взаимодействия».
В послании также высказывается настрой на дальнейшее поступательное развитие сотрудничества в интересах обеспечения безопасности и стабильности в регионе Закавказья.