«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը չի ուրախացել, որ ԲՀԿ-ն կոալիցիա չի մտնում. ՕԵԿ-ը կուրախանա այն դեպքում, երբ Հայաստանը դառնա մոլորակի ամենահզոր երկիրը եւ մարդիկ ապրեն արժանավել կյանքով: Այս մասին, այսօր` մայիսի 28-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց 4-րդ գումարման ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության պատգամավոր Իշխան Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով, եթե ԲՀԿ-ն ներկայանում է կառուցողական ընդդիմության դիրքերից, իրենք ողջունում եւ հարգանքով են վերաբերում իրենց գործընկերների ցանկացած որոշմանը:
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ-ի հետ նոր կոալիցիա կազմելուն, Խաչատրյանն ասաց, որ դեռ բանակցություններ են տեղի ունենում: Նախարական պորտֆելների վերաբերյալ եւս, նրա փոխանցմամբ, դեռ բանակցություններ, քննարկումներ են տեղի ունենում:
Իշխան Խաչատրյանն անդրադարձավ նաեւ Facebook սոցիալական ցանցում հայտնված ՕԵԿ-ի գերզմանաքարին, նշելով, որ դա սեւ քարոզչություն է:

Партия «Оринац еркир» не обрадовалась из-за того, что «Процветающая Армения» не вошла в коалицию. «Оринац еркир» обрадуется в том случае, когда Армения станет самой могучей страной, и люди будут жить достойной жизнью. Об этом на пресс-конференции 28 мая заявил депутат парламента четвертого созыва, член партии «Оринац еркир» Ишхан Хачатрян.
По его словам, если «Процветающая Армения» предстанет с позиции конструктивной оппозиции, то они приветствуют это и с уважением отнесутся к любому решению своих коллег.
Что касается формирования новой коалиции с Республиканской партией Армении, то, по словам Хачатряна, пока ведутся переговоры, в том числе относительно министерских портфелей.