«Մայակ» ռադիոկայանի հաղորդավար Սերգեյ Ասլանյանին վիրահատել են: Այս մասին «Ինտեֆաքսին» հայտնել են հիվանդանոցում:
Հիվանդանոցի աղբյուրը հայտնել է, որ ներկայումս վիրավորի վիճակը կայուն է, գիտակցությունը տեղն է եւ նրան կարող են այցելել հարազատներն ու մտերիմները:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Մոսկվայում տեղի է ունեցել հարձակում «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի ավտոմոբիլային մեկնաբան եւ «Մայակ» ռադիոկայանի փորձագետ Սերգեյ Ասլյանյանի վրա: Լրագրողը ստացել է ավելի քան դանակի 20 հարված եւ ուղեղի ցնցում, գրում է izvestia.ru-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Չերտանովսկայա փողոցում մայիսի 28-ին` ժամը 23:15-ին: Հայտնի է, որ հարձակվողները մի քանիսն են եղել: «Վիրահատությունից հետո Ասլանյանին տեղափոխել են վերակենդանացման բաժանմունք, նա անգիտակից վիճակում է», - հայտնել էր  Life News-ը` վկայակոչելով Սկլիֆոսոֆսկիի անվան ինստիտուտի աղբյուրը:
Մայիսի 14-ին լրագրողը եթերում անհարգալից է արտահայտվել Մուհամեդ մարգարեի հասցեին, մասնավորապես, կիրառելով նրա նկատմամբ « ցեխից իշխան դարձավ» արտահայտությունը: Դա հարուցել է մահմեդական հասարակության կտրուկ բացասական վերաբերմունքը:
Զաքաբանի մզկիթի իմամն ու հավատացյալները, եւ Թաթարստանի հասարակության ներկայացուցիչները դիմել են Ռուսաստանի Գլխավոր դատախազություն, հայտարարելով, որ վիրավորված են Ասլանյանի խոսքերից:
Ներկայում լրագրողի հիվանդասենյակում հերթապահում են ոստիկանները: Այնտեղ են գտնվում նաեւ քննիչները, որոնք ճշտում են հարձակման հանգամանքները:

MOSCOW. – Russian-Armenian automotive radio commentator and expert Sergey Aslanyan has undergone surgery, the hospital informed Interfax News Agency.
The hospital source also informed that Aslanyan is in stable condition, he regained consciousness, and his relatives and friends can now visit him.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, Sergey Aslanyan was attacked in Moscow. The journalist was stabbed over twenty times and he sustained a concussion, izvestia.ru informs.
The incident occurred on a street Monday at 11:15pm. It is apparent that there were several attackers.
“After surgery Aslanyan is transferred to the reanimation ward; he is unconscious,” Life News informs.
To note, during his program on May 14 the journalist had made disrespectful comments with respect to Prophet Muhammad, and this had angered the Muslim society.
At present, the police officers are on duty at the journalist’s hospital room, and the investigators are examining the circumstances for the attack.