«Մայակ» ռադիոկայանի հաղորդավար Սերգեյ Ասլանյանին վիրահատել են: Այս մասին «Ինտեֆաքսին» հայտնել են հիվանդանոցում:
Հիվանդանոցի աղբյուրը հայտնել է, որ ներկայումս վիրավորի վիճակը կայուն է, գիտակցությունը տեղն է եւ նրան կարող են այցելել հարազատներն ու մտերիմները:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Մոսկվայում տեղի է ունեցել հարձակում «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի ավտոմոբիլային մեկնաբան եւ «Մայակ» ռադիոկայանի փորձագետ Սերգեյ Ասլյանյանի վրա: Լրագրողը ստացել է ավելի քան դանակի 20 հարված եւ ուղեղի ցնցում, գրում է izvestia.ru-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Չերտանովսկայա փողոցում մայիսի 28-ին` ժամը 23:15-ին: Հայտնի է, որ հարձակվողները մի քանիսն են եղել: «Վիրահատությունից հետո Ասլանյանին տեղափոխել են վերակենդանացման բաժանմունք, նա անգիտակից վիճակում է», - հայտնել էր  Life News-ը` վկայակոչելով Սկլիֆոսոֆսկիի անվան ինստիտուտի աղբյուրը:
Մայիսի 14-ին լրագրողը եթերում անհարգալից է արտահայտվել Մուհամեդ մարգարեի հասցեին, մասնավորապես, կիրառելով նրա նկատմամբ « ցեխից իշխան դարձավ» արտահայտությունը: Դա հարուցել է մահմեդական հասարակության կտրուկ բացասական վերաբերմունքը:
Զաքաբանի մզկիթի իմամն ու հավատացյալները, եւ Թաթարստանի հասարակության ներկայացուցիչները դիմել են Ռուսաստանի Գլխավոր դատախազություն, հայտարարելով, որ վիրավորված են Ասլանյանի խոսքերից:
Ներկայում լրագրողի հիվանդասենյակում հերթապահում են ոստիկանները: Այնտեղ են գտնվում նաեւ քննիչները, որոնք ճշտում են հարձակման հանգամանքները:

Ведущий радиостанции «Маяк» Сергей Асланян прооперирован врачами НИИ им. Склифосовского. Об этом сообщили «Интерфаксу» в клинике.
Источник в клинике сообщил, что сейчас состояние раненого стабильное, он находится в сознании и его могут навестить близкие и друзья в установленное отделением время посещения больных.
Как сообщало ранее Новости Армении – NEWS.am, в Москве совершено нападение на автомобильного обозревателя радиостанции «Эхо Москвы» и эксперта радиостанции «Маяк» Сергея Асланяна. Журналист получил свыше 20 ножевых ранений и сотрясение мозга.
Не исключено, что нападение связано с его высказываниями по поводу ислама. 14 мая журналист в эфире неуважительно высказался в адрес пророка Мухаммеда, в частности употребив в его отношении эпитет «из грязи в князи». Это вызвало резко негативную реакцию мусульманской общественности. Имам и прихожане Закабанной мечети имени 1000-летия принятия Ислама Казанского мухтасибата ДУМ РТ, активисты МКПЦ им. Исхака-хазрата и представители общественности Татарстана написали обращение в Генпрокуратуру России, заявив, что оскорблены замечаниями Асланяна.
Между тем, в интервью «Русской службе новостей» начальник аппарата Духовного управления мусульман Татарстана Ришат Хамидуллин заявил, что нападение на Асланяна – дело не рук мусульман. «Кто-то пытается очернить нас», - заявил он.