Վրաստանի նախկին նախագահ Էդուարդ Շեւարդնաձեն ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին կոչ է արել Վրաստան այցելության ժամանակ հանդիպել ընդդիմադիր կոալիցիայի` «Վրացական երազանքի» առաջնորդ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլիի հետ:
Վրացական «Ասավալ դասավալի» պարբերականին տված հարցազրույցում նա հայտարարել է, որ Քլինթոնն անպայման պետք է հանդիպի Իվանիշվիլիի հետ, քանի որ մայիսի 27-ին զանգվածային ակցիա անցկացնելով, Իվանիշվիլին ստացել է ողջ Թբիլիսիի աջակցությունը եւ դա առանցքային պահ է առաջիկա նախագահական ընտրությունների համար, հաղորդում է «Ռոսբալտը»:
Հիշեցնենք, որ Քլինթոնը Հարավային Կովկաս իր այցելության ժամանակ հունիսի 5-ին կայցելի Բաթումի, որտեղ հանդիպումներ կունենա Միխայիլ Սահակաշվիլիի եւ հասարակական սեկտորի ներկայացուցիչների հետ: Այնտեղ տեղի կունենա Վրաստան-ԱՄՆ ռազմավարական համագործակցության հանձնաժողովի նիստը:

Экс-президент Грузии Эдуард Шеварднадзе призвал госсекретаря США Хиллари Клинтон в ходе визита в Грузию встретиться с лидером оппозиционной коалиции «Грузинская мечта»,  миллиардером Бидзиной Иванишвили.
В интервью грузинскому изданию «Асавал-дасавали» он заявил, что Клинтон обязательно должна встретиться с Иванишвили, так как, проведя масштабную акцию 27 мая, Иванишвили получил поддержку всего Тбилиси, и это ключевой момент для будущих президентских выборов, сообщает «Росбалт».
Напомним, Клинтон в рамках своего турне в регион 5 июня посетит Батуми, где состоится ее встреча с президентом Грузии Михаилом Саакашвили и представителями общественности. Там же пройдет заседание комиссии Грузия - США по стратегическому партнерству.