Թբիլիսիում հունիսի 6-9-ին տեղի կունենա երրորդ միջազգային Kavkaz Jazz Festival-ը: Փառատոնին մասնակիցներ կլինեն Վրաստանից, Հայաստանից, Ադրբեջանից եւ Ավստրիայից:
Փառատոնը կկայանա Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարարության եւ Թբիլիսիի քաղաքապետարանի աջակցությամբ, հաղորդում է «Գռուզիա online»-ը:
Kavkaz Jazz Festival անվանումը կրող միջազգային ջազ փառատոնն արդեն երրորդ անգամ կուրախացնի կովկասցի երաժշտասերներին իր հրաշալի մթնոլորտով:
Հիշեցնենք, որ առաջին Kavkaz Jazz Festival-ը կազմակերպվել է 2010 թվականի մայիսին` Հարավային Կովկասում ամերիկյան դեսպանատների աջակցությամբ:
Փառատոնը կբացվի հունիսի 6-ի երեկոյան, Գյոթեի անվան ինստիտուտում, «Գերմանական ջազ» անվանումը կրող ֆոտոցուցահանդեսով:

В Тбилиси 6-9 июня состоится третий международный «Kavkaz Jazz Festival». В фестивале примут участие джаз-бэнды из Грузии, Армении, Азербайджана и Австрии.
Фестиваль проводится при поддержке министерства культуры и охраны памятников Грузии и мэрии города Тбилиси, сообщает «Грузия-Онлайн».
Международный джаз фестиваль «Kavkaz Jazz Festival», уже в третий раз порадует кавказских меломанов высококлассной музыкой и отличной атмосферой. Первый «Kavkaz Jazz Festival» был организован в мае 2010 года при поддержке американского посольства в странах Южного Кавказа. Второй фестиваль, организации которого способствовали Мэрия Тбилиси и Министерство культуры Грузии, доказал – инициатива важная и нужная и, кроме того, успешная.