Հունիսի 13-ին, ժամը 12.30-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի  ծառայողները, գողություն կատարելու կասկածանքով, իր բնակարանից բերման են ենթարկել 27-ամյա Գայանեին, որը խոստովանել է, որ հունիսի 2-ին 16-րդ թաղամասի թիվ 46 շենքի մոտ, ականջօղի փականն ամրացնելու պատրվակով գողացել է 9-ամյա մի երեխայի ոսկյա ականջօղերը՝ փոխարինելով պլաստմասսե ականջօղերով:
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Գայանեն հունիսի 6-ին 16-րդ թաղամասի 2-րդ շղթայի խաղահրապարակից ականջօղի փականն ամրացնելու պատրվակով գողացել է նաեւ 4-ամյա երեխայի ոսկյա ականջօղերը, իսկ հունիսի 8-ին, 16-րդ թաղամասի 2-րդ շղթայի խաղահրապարակում, նույն պատրվակով՝ եւս մի երեխայի  ոսկյա ականջօղերը՝  փոխարինելով պլաստմասե ականջօղերով:

Сотрудники Маштоцкого отделения полиции Армении 13 июня в 12:30 по подозрению в совершении кражи задержали и доставили в отделение 27-летнюю Гаяне. Девушка была задержана по месту проживания.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства Армении, задержанная дала признательные показания, согласно которым 2 июня в одном из кварталов Еревана под предлогом закрепления сережек она украла у 9-летней девочки золотые украшения, заменив их на пластмассовые.
В результате оперативных мероприятий полицейским удалось выяснить, что 6 июня Гаяне тем же способом обокрала 4-летнего ребенка. Аналогичное преступление воровка совершила также 8 июня. Все 3 случая имели место в одном квартале.