Հայաստանից, այսօր` հունիսի 15-ին 3-րդ երկիր է ուղարկվել ադրբեջանցի ռազմագերի Ախունդզադե Մամմադբաղիր Թալիբօղլին: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին Պաշտպանության նախարարությունից:
Մամմադբաղիր Թալիբօղլին հայ-ադրբեջանական շփման գիծն անցել եւ հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումներին էր հանձնվել 2012թ. հունվարի 23-ին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, ադրբեջանական բանակի առաջին կորպուսի 703-րդ բրիգադի պայմանագրային զինծառայող, 22-ամյա սերժանտ Ախունդզադեն ինքն էր այս տարվա հունվարի 23-ին գերի հանձնվել Ղարաբաղի պաշտպանության բանակի դիրքապահներին` Ադրբեջանի եւ ԼՂՀ զորքերի շփման գծի հյուսիս-արեւմտյան հատվածում, Վերին Չայլուի մոտ: Ախունդզադեն սահմանը հատելուց հետո բազմիցս հայտարարել էր, թե չի ցանկանում վերադառնալ հայրենիք:

Азербайджанский военнопленный Ахундзаде Маммадбагир Талибоглы 15 июня 2012 г. был переправлен в третью страну. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства обороны Армении.
Талибоглу перешел армяно-азербайджанскую линию соприкосновения и сдался подразделения Вооруженных сил Армении 23 января 2012 г.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, контрактный военнослужащий бригады №703 первого корпуса азербайджанской армии, 22-летний сержант 23 января текущего года сам сдался в плен подразделениям Армии обороны НКР, перейдя линию соприкосновения на северо-западном участке линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана.