«Երկիրը» գրում է, որ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավորներն արդեն տեղավորվել են աշխատասենյակներում եւ հարմարվել«տեղանքին»:
«Հայտնի է, որ խմբակցությունների ղեկավարներին եւ հանձնաժողովների նախագահներին ԱԺ-ն մեքենաներ է տրամադրում, իսկ հատկապես այդ մեքենաների վարորդները բավականին օրինախախտ են:
Այսօր պատգամավորներից մեկը մեր թղթակցին պատմեց, որ ճանապարհներին տեղադրված արագաչափ սարքերի եւ տեսախցիկների ֆիքսած խախտումների արդյունքում գանձված գումարով առաջին տեղում պետական հաստատություններն են, առաջին հերթին` ԱԺ-ն: Պարզվում է` ընդհանուր տուգանքը կազմում է մի քանի միլիոն դրամ, որն, իհարկե, վճարվում է ԱԺ բյուջեից»:

YEREVAN. – Armenia’s fifth National Assembly (NA) MPs already have moved into their work offices and accommodated with the “area,” Yerkir daily writes.
“It is apparent that the NA allocates [service] vehicles to [parliamentary] faction heads and [standing] committee chairpersons, and especially the drivers of these vehicles commit numerous traffic violations.
An MP told our reporter that the state institutions—[and] the NA in the first place—are first in terms of the fines collected as a result of the [traffic] violations recorded by the speed detectors and video cameras installed on the roads.