«Երկիրը» գրում է, որ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավորներն արդեն տեղավորվել են աշխատասենյակներում եւ հարմարվել«տեղանքին»:
«Հայտնի է, որ խմբակցությունների ղեկավարներին եւ հանձնաժողովների նախագահներին ԱԺ-ն մեքենաներ է տրամադրում, իսկ հատկապես այդ մեքենաների վարորդները բավականին օրինախախտ են:
Այսօր պատգամավորներից մեկը մեր թղթակցին պատմեց, որ ճանապարհներին տեղադրված արագաչափ սարքերի եւ տեսախցիկների ֆիքսած խախտումների արդյունքում գանձված գումարով առաջին տեղում պետական հաստատություններն են, առաջին հերթին` ԱԺ-ն: Պարզվում է` ընդհանուր տուգանքը կազմում է մի քանի միլիոն դրամ, որն, իհարկե, վճարվում է ԱԺ բյուջեից»:

Депутаты Национального собрания пятого созыва уже разместились в своих кабинетах и адаптировались к «местности». Об этом пишет газета «Еркир».
«Известно, что руководителям фракций и председателям комиссий парламента предоставляются машины, водители которых отличаются тем, что часто нарушают правила дорожного движения.
Сегодня один из депутатов рассказал нашему корреспонденту, что по итогам зафиксированных нарушений на дорогах по объему взимаемых сумм на первом месте государственные учреждения, и в первую очередь парламент. Оказывается, общая сумма штрафа составляет несколько миллионов драмов, которые, естественно, платит парламент»,- пишет газета «Еркир».