Հայաստանը միակ երկիրն է, որ կարողացել է հասնել ծրագրված հարկաբյուջետային ցուցանիշներին նախընտրական փուլում: Նման հայտարարությամբ, այսօր` հունիսի 22-ին, հանդես եկավ Առեւտրի եւ զարգացման սեւծովյան բանկի գլխավոր քարտուղար  Օրսալիա Կալանցոպուլոսը` Երեւանում ընթացող բիզնես-ֆորումի ընթացքում:
«Զմայլվում եմ Հայաստանի տնտեսությամբ»,- ասաց սեւծովյան բանկի պաշտոնյան: Նրա խոսքով` հարկաբյուջետային ցուցանիշների կատարողականը ցույց է տալիս, որ մեր երկրում կա կարգապահություն եւ ունակություն` դիմագրավել այն մարտահրավերներին, որոնք ծառացած են ողջ աշխարհի առջեւ:
Նշենք, որ Առեւտրի եւ զարգացման սեւծովյան բանկը պատրաստվում է 2011-14 թ.թ. Հայաստանում իրականացնել 50 մլն եվրոյի ծրագրեր` ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգախնայողության, փոքր ու միջին բիզնեսին աջակցության եւ արտահանման խթանման ուղղությամբ:

YEREVAN. – Armenia is the only state which managed to register fiscal indicators during the election period, the Black Sea Trade and Development Bank (BSTDB) Secretary General Orsalia Kalantzopoulos said during business-forum organized in Yerevan on Friday.
“I admire Armenia’s economy,” she said adding the indicators are capable of resisting the world challenges.
To note, the bank plans to invest €50 million in Armenia’s economy in 2011-14 through programs of developing infrastructures, assistance to small and medium-sized business, energy saving and stimulatiоn of exports.