Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` հունիսի 28-ին, Մարտակերտի շրջկենտրոնում մասնակցել է քաղաքի ազատագրման 19-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը Մարտակերտի ազատագրումը որակել է որպես մեր ազգային-ազատագրական պայքարի կարեւորագույն ռազմական եւ քաղաքական հաղթանակներից մեկը:
Այնուհետեւ նա պետական պարգեւներ է հանձնել Արցախյան ազատամարտի մի խումբ ազատամարտիկների:
Տոնական միջոցառումներին մասնակցել են Արցախի հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներ եւ կառավարության անդամներ, հյուրեր Հայաստանից ու արտերկրից:

June 28, 2012 | 13:33 STEPANAKERT.- President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan attended solemn events dedicated to the 19th anniversary Martakert’s liberation.
President Sahakyan called liberation of the town one of the most important military and political victories of the national liberation struggle.
Bako Sahakyan then handed over awards to a group of freedom fighters of the Artsakh liberation struggle.
Artsakh Republic National Assembly deputies, members of the Cabinet, guests from Armenia and abroad participated in the events.