Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, այսօր` հունիսի 29-ին, իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Իրանի իսլամական հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամմադ Ռեիսին:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը շնորհավորել է դեսպան Ռեիսին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ընթացքում նա առավելագույն ջանքեր կներդնի ավելի ամրապնդելու հայ-իրանական բարեկամական հարաբերություններն ու տարբեր ոլորտներում խորացնելու բազմաբնույթ համագործակցությունը:
Մուհամմադ Ռեիսին նշել է, որ Իրանը մեծապես կարեւորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը եւ վստահեցրել է, որ իր գործունեությամբ հնարավորին կնպաստի Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ կապերի սերտացմանը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Իրանի դեսպանը քննարկել են երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային փոխգործակցությանն ու տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

YEREVAN. – Islamic Republic of Iran’s newly-appointed Ambassador to Armenia, Mohammad Reisi, presented his credentials to Armenian President Serzh Sargsyan on Friday.
The President congratulated Ambassador Reisi for starting his diplomatic mission in Armenia, and expressed a hope that during his tenure the diplomat will do his utmost to further strengthen Armenian-Iranian ties and deepening cooperation, the President’s Press Office informed Armenian News-NEWS.am.
I his turn, Mohammad Reisi noted that Iran places a great importance to deepening relations with Armenia, and assured the he will contribute as much as possible to deepening ties between Armenia and Iran.