Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, այսօր` հունիսի 29-ին, իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Իրանի իսլամական հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամմադ Ռեիսին:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը շնորհավորել է դեսպան Ռեիսին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ընթացքում նա առավելագույն ջանքեր կներդնի ավելի ամրապնդելու հայ-իրանական բարեկամական հարաբերություններն ու տարբեր ոլորտներում խորացնելու բազմաբնույթ համագործակցությունը:
Մուհամմադ Ռեիսին նշել է, որ Իրանը մեծապես կարեւորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը եւ վստահեցրել է, որ իր գործունեությամբ հնարավորին կնպաստի Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ կապերի սերտացմանը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Իրանի դեսպանը քննարկել են երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային փոխգործակցությանն ու տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Исламской Республики Иран в Армении Мухаммад Реиси 29 июня вручил свои верительные грамоты президенту Армении Сержу Саргсяну.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента, Серж Саргсян поздравил посла Реиси с началом его дипломатической миссии в Армении и выразил надежду, что во время его пребывания на посту он приложит максимальные усилия, чтобы еще больше укрепить армяно-иранские дружественные отношения и углубить сотрудничество в разных сферах.
Мухаммад Реиси отметил, что Иран придает важное значение углублению отношений с Арменией и заверил, что своей деятельностью он будет насколько возможно способствовать укреплению связей между Арменией и Ираном.
Президент Серж Саргсян и посол Ирана обсудили вопросы, касающиеся двухстороннего политического, экономического, культурного сотрудничества и региональных процессов.