Օգոստոսի 17-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցական գիր է հղել Եթովպիայի Ուղղափառ Եկեղեցու Սրբազան Սինոդին, հոգեւորականությանը եւ եթովպացի քրիստոնյաներին Եթովպիայի Ուղղափառ Եկեղեցու Աբունա Պաուլոս Պատրիարքի մահվան կապակցությամբ:
Եթովպիայի Ուղղափառ Եկեղեցու Սրբազան Սինոդին ուղղված Հայրապետական ցավակցագրում ասվում է.
«Երջանկահիշտակ Աբունա Պաուլոս Պատրիարքը մեծ եռանդով ու նվիրվածությամբ երկու տասնամյակ  հովվեց Եթովպիայի ուղղափառ հավատացյալներին: Նրա ջանքերի շնորհիվ Եթովպական Եկեղեցին զգալի  առաջընթաց արձանագրեց եթովպացի քրիստոնյաների հոգեւոր կյանքի վերանորոգման ու զարգացման գործում եւ մեծ ներդրում ունեցավ միջեկեղեցական ու միջկրոնական երկխոսություններում:
Եթովպիայի Ուղղափառ եւ Հայ Առաքելական Եկեղեցիների եղբայրական հարաբերությունները լավագույնս արտահայտվել են բազմաթիվ պաշտոնական այցելությունների ու քննարկումների ժամանակ: Մեր անձնական հանդիպումների ընթացքում բազմիցս ականատես ենք եղել նրա քրիստոնեական խորը սիրուն եւ բարեպաշտությանը:
... Աղոթում ենք առ Բարձրյալն Աստված, որ երջանկահիշատակ Պատրիարքի հոգին ընդունի Իր երկնային արաքայության մեջ, եւ թող Սուրբ Հոգին մխիթարություն պարգեւի Եթովպիայի Ուղղափառ Եկեղեցու սպասավորներին ու հավատացյալ հոտին»:
Օգոստոսի 23-ին Աբունա Պաուլոս Պատրիարքի հուղարկավորության արարողությանը կմասնակցի նաեւ Հայաստանյայց Առաքելական Ս. Եկեղեցու պատվիրակությունը:

Геворкян: Я единственная открытая армянка, которая после 1915 года вернулась в Ван и живет там
В Баку продолжают требовать у Армении изменить конституцию В Норатусе за сутки погибли двое мужчин – вследствие взрыва и огнестрельного ранения Друзья и коллеги Рубена Варданяна инициировали марш Доклад: Правозащитные организации отмечают рост числа злоупотреблений со стороны полиции в Армении
Они заявили, что неспособность правительства оперативно расследовать сообщения и привлечь виновных к ответственности привела к безнаказанности и снижению общественного доверия к правоохранительной системе...
Аршак Карапетян заявил о начале сегодня акций неповиновения Матвиенко поручила направить запрос в парламент Армении в связи с заявлениями спикера Симоняна Цинизм: Эрдоган направил очередное послание со словами «соболезнования» в связи с 24 апреля
На МКС нашли мутировавшие бактерии, устойчивые к лекарствам: Что это значит и почему это проблема?
Арам I: Господин Эрдоган, твои деды убивали моих дедов Пашинян посетил мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване Соучредитель инициативы «Аврора»: Настало время предпринять шаги для предотвращения погромов в будущем