Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մեկնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն` մասնակցելու ԼՂՀ նախագահի երդմնակալության արարողությանը, որը կկայանա այսօր` սեպտեմբերի 7-ին: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Հայաստանի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Ինչպես հաղորդել էր NEWS.am-ը, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության  նախագահ Բակո Սահակյանի երդմնակալության արարողությունը տեղի կունենա Ստեփանակերտի Մշակույթի եւ երիտասարդության տան մեծ դահլիճում:
Խորհրդարանի խոսնակի որոշմամբ սեպտեմբերի 7-ին կկայանա ԼՂՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստ, որը նվիրված կլինի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի պաշտոնն ստանձնելուն: Խորհրդարանի հատուկ նիստից հետո Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը ռազմական հանդիսավոր շքերթ կանցկացնի` նվիրված նախագահի երդմնակալությանը:

Президент Армении Серж Саргсян отбыл в Нагорно-карабахскую республику для участия в церемонии инаугурации президента НКР, которая  состоится 7 сентября. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента Армении.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, церемония инаугурации президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна пройдет в большом зале степанакертского Дома культуры и молодежи.
Решением спикера парламента 7 сентября состоится специальное заседание Национального Собрания, посвященное вступлению в должность президента Нагорно-Карабахской Республики. После специального заседания парламента на площади Возрождения в Степанакерте пройдет военный парад Армии обороны НКР, посвященный инаугурации президента.