Երեւանի կրկեսի շենքը քիչ առաջ պայթեցվեց: Այլեւս այն հավասարեցվել է գետնին, իսկ փոխարենը խոստացել են նոր ու ավելի ժամանակակից կրկեսի շենք կառուցել` երկհարկանի ավտոկայանատեղիով: Շաբաթներ առաջ պայթեցվել էր կրկեսի գմբեթը: (ֆոտոռեպորտաժ)
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր՝  սեպտեմբերի 8-ին, Երեւանի կրկեսի վերակառուցվող շենքն ապամոնտաժելու նպատակով՝ կրկին պայթեցման աշխատանքներ կիրականացվեն Ագաթանգեղոսի 1 հասցեում: Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնել էին, որ ժամը 15.30-ից մինչեւ ժամը 16.30-ը կդադարեցվի երթեւեկությունը Ագաթանգեղոսի փողոցում՝ Խորենացի-Ագաթանգեղոսի փողոցների խաչմերուկից մինչեւ Խորենացի փողոց-Արշակունյաց պողոտա խաչմերուկ հատվածները:
Սակայն շինությունը պայթեցվեց մոտ երկու ժամ ուշացումով: Փրկարար ծառայության պետի տեղակալ Նիկոլայ Գրիգորյանը NEWS.am-ին հայտնել էր, որ պայթեցնող խումբը պայթուցիկ սարքի մեջ կտրվածք («աբրիվ») է հայտնաբերել: Նա նաեւ հավաստել էր, որ շենքը կպայթեցվի, հենց գտնեն կտրվածքը:

YEREVAN. - On Saturday Yerevan Circus building was exploded by the construction company. It is planned to build new and modern circus building with two-story parking lot. The roof was blown up several weeks ago. The photo coverage of the story is available here.
Armenian News-NEWS.am earlier reported that on Sept. 8 planned explosion will be conducted in Agatangeghos 1 Street for dismantling Yerevan circus building. Police media department informed that from 03:30 pm to 04:30 pm the traffic on a part of Agatangeghos street will be stopped.
The building was blown up with two-hour delay. Rescue Service Deputy Chief Nikolay Grigoryan told Armenian News-NEWS.am that the team detected damage inside the device.