Ս.թ. դեկտեմբերի 13-14-ը Հայաստան են այցելելու Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ռադոսլավ Սիկորսկին, Կարլ Բիլդտը եւ Նիկոլայ Մլադենովը:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե այցի ընթացքում Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներին կընդունեն նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նախարարները կհանդիպեն նաեւ ՀՀ ԱԺ-ում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Տեղի կունենան Հայաստանի եւ Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտգործնախարարների բանակցությունները եւ համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների ընթացիկ վիճակը, Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության խթանման հեռանկարները եւ կուրվագծվեն առաջիկա անելիքները` 2013թ. Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովին ընդառաջ:

YEREVAN. – The foreign ministers of Poland, Sweden, and Bulgaria will pay visits to Armenia on Thursday and Friday.
The ministers will be received by President Serzh Sargsyan and PM Tigran Sargsyan. Also, the FMs will meet with the representatives of Armenia’s political forces that are represented in the National Assembly, Armenian MFA press service informs.
In addition, the Polish, Swedish, and Bulgarian foreign ministers will conduct talks with their Armenian colleague, Edward Nalbandian, and hold a joint news conference.
The interlocutors will discuss Armenia-EU relations and cooperation along the lines of Eastern Partnership, and outline the future plans ahead of the Eastern Partnership summit to be held in Vilnius next year.