Ս.թ. դեկտեմբերի 13-14-ը Հայաստան են այցելելու Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ռադոսլավ Սիկորսկին, Կարլ Բիլդտը եւ Նիկոլայ Մլադենովը:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե այցի ընթացքում Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներին կընդունեն նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նախարարները կհանդիպեն նաեւ ՀՀ ԱԺ-ում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Տեղի կունենան Հայաստանի եւ Լեհաստանի, Շվեդիայի եւ Բուլղարիայի արտգործնախարարների բանակցությունները եւ համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների ընթացիկ վիճակը, Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության խթանման հեռանկարները եւ կուրվագծվեն առաջիկա անելիքները` 2013թ. Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովին ընդառաջ:

Главы МИД Польши, Швеции и Болгарии посетят Армению. Визит Радослава Сикорского, Карла Бильдта и Николая Младенова состоится 13-14 декабря.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе МИД, в рамках визита министров запланированы встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, а также представителями представленных в парламенте политических партий.
Состоятся переговоры министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с польским, шведским и болгарским коллегами. В рамках визита будут обсуждены нынешнее состояние отношений Армения-ЕС, перспективы стимулирования сотрудничества в рамках Восточного партнерства и намечена дальнейшая деятельность в плане предстоящего в 2013 году в Вильнюсе саммита Восточного партнерства.