2013-14 թվականներին Հայաստանում երեք խոշոր ջրամբարներ կկառուցվեն: Այս մասին հունվարի 31-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի նախագահի թեկնածու, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը, հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը: Սարգսյանի խոսքով` ոռոգման ջուրը հողագործության համար կարեւորագույն նշանակություն ունի եւ պետությունը պետք է ներդնի իր բոլոր ջանքերը` ֆերմերական տնտեսություններին ոռոգման ջուրը հասանելի դարձնելու համար:
«Մենք պատրաստվում ենք կառուցել այնպիսի կարեւոր օբյեկտներ, ինչպիսիք են Եղվարդի, Քախսիի եւ Վեդիի ջրամբարները: 2013 – 14 թվականներին կսկսվեն դրանց կառուցողական աշխատանքները: Եւս մեկ ջրամբար` ավելի փոքր չափի, կկառուցվի Արմավիրի մարզում: Այդ նախագծերի ֆինանսավորումն արդեն գտնվել է: Ջուրը` հարստություն է, որը պետք է օգտագործել տնտեսելով, եւ պահպանել ապագա սերունդների համար»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

В 2013 – 14 гг. в Армении начнется строительство трех крупных водохранилищ. Об этом 31 января заявил кандидат в президенты Армении,  действующий глава государства Серж Саргсян на встрече с избирателями в городе Егвард Котайкской области, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am. По словам Саргсяна, оросительная вода имеет важнейшее значение для развития земледелия, и государство должно приложить все усилия по достижению ее доступности для фермерских хозяйств.
«Мы собираемся приступить к строительству таких важных объектов, как водохранилища Егварда, Кахси и Веди. В 2013 – 14 гг. будет начато их строительство. Еще одно водохранилище, возможно, меньших размеров, будет построено в Армавирской области. Финансирование для этих проектов уже найдено. Вода – богатство, которое нужно использовать экономно и сохранять для грядущих поколений», – сказал Серж Саргсян.