Հայ ազգային կոնգրեսը Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար  ԿԸՀ է ներկայացրել իր համամասնական ցուցակը: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը: ՀԱԿ ցուցակը գլխավորում է Երեւանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը, երկրորդ տեղում Զոյա Թադեւոսյանն է, երրորդում՝  Արման Մուսինյանը։
Հիշեցնենք, Երեւանի ավագանու ընտրությունները կկայանան մայիսի 5-ին: քաղաքական ուժերը կպայքարեն 65 տեղի համար: Ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 22-ից 31-ը: Քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 7-ին եւ կշարունակվի մինչեւ մայիսի 3-ը: Մայիսի 4-ը լռության օր կլինի: Ընտրությունները կանցկացվեն միայն համամասնական  կարգով: Ավելի վաղ  համամասնական ցուցակը ներկայացրել էր ՀՀԿ-ն: Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը լրանում է այսօր ժամը 18.00-ին:

Партия Армянский национальный конгресс представила в Центральную избирательную комиссию Армении пропорциональный список для участия в выборах в  Совет старейшин Еревана. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян.
Пропорциональный список Армянского национального конгресса возглавляет экс-глава Еревана времен правления Левона Тер-Петросяна    Ваагн Хачатрян, на втором месте – Зоя Тадевосян, а на третьем – пресс-секретарь Тер-Петросяна Арман Мусинян.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 5 мая: политические силы будут бороться за 65 мест. Регистрация  списков состоится в период с 22 по 31 марта. Предвыборная агиткампания начнется 7 апреля и завершится 3 мая, 4 мая – день тишины. Выборы проводятся только по пропорциональной системе. Ранее свой список представили правящая Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения» и «Оринац еркир». Срок подачи документов истекает сегодня в 18.00.