Հայ ազգային կոնգրեսը Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար  ԿԸՀ է ներկայացրել իր համամասնական ցուցակը: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը: ՀԱԿ ցուցակը գլխավորում է Երեւանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը, երկրորդ տեղում Զոյա Թադեւոսյանն է, երրորդում՝  Արման Մուսինյանը։
Հիշեցնենք, Երեւանի ավագանու ընտրությունները կկայանան մայիսի 5-ին: քաղաքական ուժերը կպայքարեն 65 տեղի համար: Ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 22-ից 31-ը: Քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 7-ին եւ կշարունակվի մինչեւ մայիսի 3-ը: Մայիսի 4-ը լռության օր կլինի: Ընտրությունները կանցկացվեն միայն համամասնական  կարգով: Ավելի վաղ  համամասնական ցուցակը ներկայացրել էր ՀՀԿ-ն: Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը լրանում է այսօր ժամը 18.00-ին:

YEREVAN.- Armenian National Congress on Thursday submitted to the Central Electoral Commission (CEC) its proportional list for the capital city Yerevan Council election, CEC Press Secretary Hermine Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am.
The 42-member list is headed by former Yerevan Mayor Vahagn Khachatryan followed by Zoya Tadevosyan and Arman Musinyan.
To note, the Yerevan Council election is slated for May 5, and the participating political forces will vie for 65 Council seats. The parties may submit their lists between March 11 and Thursday, and these lists will be registered from Thursday to March 31. The election campaign will kick off on April 7 and come to an end on May 3. May 4 is a no-campaign day. The Yerevan Council election will be held with proportional lists only.