Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչեւ 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Ջրաբերդ) եւ հարավարեւելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր:
ԼՂՀ զինված ուժերի առաջապահ ստորաբաժանումները հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի գործողությունները, երկու ուղղություններում էլ անցել են կազմակերպված պաշտպանության եւ հակառակորդին պատճառելով զգալի մարդկային եւ նյութական կորուստ՝ հետ շպրտել իր ելման դիրքերը:
Բռնկված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից ստացած հրազենային վիրավորումից՝ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում իր առջեւ դրված մարտական խնդիրը արիաբար կատարելու ժամանակ զոհվել է կրտսեր սերժանտ Արմեն Լեւոնի Հովհաննիսյանը::
Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում Արմեն Հովհաննիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

STEPANAKERT. – The diversionary teams of the adversary attempted to carry out a simultaneous infiltration at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The attempts were recorded at around between 11:50pm on Sunday and 12:15am on Monday, in the northeastern (Jraberd) and the southeastern (Korgan) directions of the line of contact.
But by noticing the operations by the Azerbaijani military diversion teams, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army vanguard units undertook an organized defense in both directions. As a result, they caused substantial human and material losses to the adversary and drove it back to its initial positions.
Bu as a result of the skirmish, Junior Sergeant Armen Hovhannisyan was killed at the military position located in the northeastern direction, and from the gunshot wound he received from the adversary.