Ադրբեջանը փակել է Վրաստանի հետ սահմանի լագոդեխսյան մասի երթեւեկությունը: Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է Վրաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Իրինա Իմերլիշվլինի՝ նշելով, սակայն, որ դա կապված չէ «Չիխուրա» եւ «Նեֆտչի» ֆուտբոլային թիմերի միջեւ երեկվա միջադեպի հետ:
«Ինչպես հաղորդում է ՆԳՆ սահմանամերձ վարչությունը, սահմանը փակված է միայն այն մեքենաների համար, որոնք չենք համապատասխանում Ադրբեջանի սահմանադրությանը: Օրենքն ընդունվել է ադրբեջանական կողմից, այլ սահմանափակումներ չկան: Այս օրենքն արդեն վաղուց է ընդունվել եւ հայտարարվել, որ սահմանափակումները ուժի մեջ կմտնեն օգոստոսի 1-ից», - հայտարարել է Իմերլիշվիլին:
Ադրբեջանում մինչեւ 2005թ. արտադրված ամերկյան ու եվրոպական, եւ մինչեւ 2011թ. արտադրված ճապոնական ավտոմեքենաների մուտքը սահմանափակող օրենք է ընդունվել:
Ինչպես ավելի վաղ էր հաղորդվել, որ Բաքվի «Նեֆթչիի» եւ սաչխերսկիի «Չիխուրա» ֆուտբոլային թիմերի միջեւ անցած երեկվա խաղի ժամանակ այս թիմերի երկրպագուների միջեւ ծեծկռտուք է սկսվել: «Ազերիսպորտի» տվյալներով, պատճառը «Չիխուրայի» երկրպագուների կողմից ցուցադրված քարտեզն էր, որտեղ Զակատալան եւ Կախը վրացական տարածքում են ներառված եղել:

Азербайджан перекрыл движение на лагодехском участке границы с Грузией. Как передают грузинские СМИ, об этом заявила секретарь Совета безопасности Грузии Ирина Имерлишвили, отметив однако, что это не связано с инцидентом после вчерашнего футбольного матча между командами «Чихура» (Сачхере) и «Нефтчи» (Баку).
«Как сообщает Пограничный департамент МВД, граница закрыта только для тех машин, которые не соответствуют законодательству Азербайджана. Закон принят азербайджанской стороной, каких-либо других ограничений на границе нет. Этот закон принят уже давно, и было анонсировано, что ограничения вступят в силу с 1 августа», - заявила Имерлишвили.
В Азербайджане принят закон, ограничивающий въезд американских и европейских автомашин, выпущенных до 2005 года, и японских, выпущенных до 2011 года.
Как сообщалось ранее, во время вчерашнего матча между болельщиками бакинского «Нефтчи» и сачхерской «Чихуры» произошла потасовка. По данным «Азериспорта», причиной стала карта, вывешенная болельщиками «Чихуры», на которой Закатала и Ках были указаны в качестве грузинской территории.