ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը մեկնաբանություն է տարածել Ադրբեջանի՝ խոցված ուղղաթիռի անձնակազմի անդամների մարմինների դուրսբերման հատուկ գործողության փաստը հերքելու վերաբերյալ։
«Ի գիտություն Ադրբեջանի քարոզչամեքենայի եւ դրան սպասարկող լրատվամիջոցների՝ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է։ Հայկական խոցված ուղղաթիռի տարհանման գործողությունն իրականացվել է ոչ միայն նախօրեին, այլեւ այն օրը, երբ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր առաջնագծում կորուստների մասին՝ ներկայացնելով նրանց որպես հայ դիպուկահարների զոհեր։
Որպես հիշեցում հավելենք, որ  ԱՀ ՊՆ-ն նման բովանդակությամբ հայտարարություններից մեկը տարածել էր նոյեմբերի 20-ին։
Ադրբեջանի քարոզչամեքենայի այս հնարքը սեփական անօգնականությունը թաքցնելու հերթական փորձն է»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики выступило с комментарием касательно попыток Азербайджана отрицать факт проведения спецоперации по эвакуации тел погибших пилотов сбитого вертолета.
«К сведению пропагандистской машины военного ведомства Азербайджана и обслуживающих его СМИ, Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики информирует – спецоперация по эвакуации экипажа сбитого армянского вертолета была осуществлена не только накануне, но и в день, когда Министерство обороны Азербайджана заявило о потерях на передовой, представив их жертвами армянских снайперов.
В качестве напоминания добавим, что одно из сообщений подобного содержания Минобороны АР распространило 20 ноября.
Это прием, используемый азербайджанским агитпропом, очередная попытка прикрыть собственную беспомощность», - говорится в заявлении.