ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը մեկնաբանություն է տարածել Ադրբեջանի՝ խոցված ուղղաթիռի անձնակազմի անդամների մարմինների դուրսբերման հատուկ գործողության փաստը հերքելու վերաբերյալ։
«Ի գիտություն Ադրբեջանի քարոզչամեքենայի եւ դրան սպասարկող լրատվամիջոցների՝ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է։ Հայկական խոցված ուղղաթիռի տարհանման գործողությունն իրականացվել է ոչ միայն նախօրեին, այլեւ այն օրը, երբ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր առաջնագծում կորուստների մասին՝ ներկայացնելով նրանց որպես հայ դիպուկահարների զոհեր։
Որպես հիշեցում հավելենք, որ  ԱՀ ՊՆ-ն նման բովանդակությամբ հայտարարություններից մեկը տարածել էր նոյեմբերի 20-ին։
Ադրբեջանի քարոզչամեքենայի այս հնարքը սեփական անօգնականությունը թաքցնելու հերթական փորձն է»,- ասված է հաղորդագրությունում։

STEPANAKERT. – The Nagorno-Karabakh Defense Ministry issued a statement regarding Azerbaijan's comments to deny the fact of holding a special operation to remove the pilots' bodies from helicopter crash site.
“To the knowledge of propaganda machine of the Azerbaijani defense ministry and their media, the Ministry of Defense of the Nagorno-Karabakh Republic informs: a special operation to evacuate the crew of the downed Armenian helicopter was made not only before, but also on the day when the Azerbaijani Defense Ministry informed about the losses at the front line presenting them as victims of the Armenian snipers.
It should be noted that one of the messages was spread by Azerbaijani Defense Ministry on November 20.
This tool is used by Azerbaijani propaganda in another attempt to cover up their own helplessness,” the statement reads.