Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում հուլիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը եւ օրվա ընթացքում արձանագրվել են հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքեր:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից եւ դիպուկահար հրացաններից գնդակոծել է Նուզգեր, Չախրլը, Քյուրդլար, Հորադիզ, Քարվենդ, Չեյիլ, Կուրապատկինո, Մարզիլի, Սարըջանլու, Քենգեռլի, Բաշ-Քարվենդ, Թաղիբեյլի, Ջրաբերդ, Թալիշ, Գյուլիստան, Կարախանբեյլի, Աշաղը Աբդուռահմանլի, Աշաղը Սեյիդահմեդլի, Աշաղը Վեյսալի եւ Լեւոնարխ ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերը:
«Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

В ночь с 4-го на 5-ое июня на ряде участков линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана были зарегистрированы нарушения режима прекращения огня с азербайджанской стороны.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе министерства обороны НКР, азербайджанские подразделения обстреляли позиции Армии обороны НКР из стрелкового оружия и снайперских винтовок в направлении Горадиза, Нузгера, Карвенда, Талыша, Ашага, и других населенных пунктов. Согласно сообщению минобороны НКР, в результате ответных действий карабахских подразделений противник прекратил стрельбу.