2015թ. առաջին 5 ամիսների տվյալներով`Հայաստանում ծնվել է 8148 տղա եւ 7270  աղջիկ: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 31-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (ԱՎԾ) Մարդահամարի և ժողովրդագրության բաժնի պետ Կարինե Կույումջյանը՝ ավելացնելով որ 100 աղջկա հաշվով ծնվել է 113 տղա, իսկ 100 աղջկան, ըստ կենսաբանական միջինի, բաժին է ընկնում 102-106 տղա:
Կարինե Կույումջյանը նշեց, որ նորածիններին տրվող անուններից ամենատարածվածները  Նարեն եւ Դավիթն են։
Առաջին հինգ ամիսների տվյալներով` աղջիկ երեխաների ամենատարածված անունների թոփ տասնյակը նվազման կարգով այսպիսին է` Նարե, Մարի, Մարիա, Անահիտ, Մանե, Միլենա, Մարիամ, Անգելինա, Անի, Էլեն, տղաներինը` Դավիթ, Նարեկ, Տիգրան, Հայկ, Ալեքս, Գոռ, Արման, Ալեն, Էրիկ, Արթուր:

YEREVAN. – A total of 8,148 boys and 7,270 girls were born in Armenia in the first five months of the current year.
Head of the Census and Demography Division at the National Statistical Service, Karine Kuyumjyan, stated the aforementioned at a press conference on Friday.
She added that 113 boys were born per 100 girls, and according to the biological medium, 102 to 106 boys fall to 100 girls in the country.
Kuyumjyan noted that the most popular names given to newborns in Armenia are Nare, for girls, and Davit, for boys.
In the first five months of 2015, the top ten most popular names for newborn girls in the country are Nare, Mari, Maria, Anahit, Mane, Milena, Mariam, Angelina, Ani and Elen, respectively, and the respective top ten for the newborn boys are Davit, Narek, Tigran, Hayk, Aleks, Gor, Arman, Alen, Erik and Artur, correspondingly.