Օգոստոսի 16-21-ն ընկած ժամանակահատվածում Ղազախստանի Հանրապետության Ժամբիլյան մարզի «Օթար» բնակավայրի մերձակայքում գտնվող զինավանում անցկացվել է ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի զինծառայողների «Ընկերակցության մարտիկ» խորագրով 7-րդ ամենամյա միջազգային մրցույթը՝ նվիրված Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին:
Ստուգատեսի մասնակիցներն իրենց հմտություններն ու բամիմացությունն են ցուցադրել «Դիպուկահար», «Բազմահմուտ զինվորական», «Էրուդիտ», «Զինվորական ասպետ» եւ «Ատլետ-մարտիկ» անվանակարգերում: Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնող ՀՀ ԶՈւ հավաքական թիմը մասնակցել է բոլոր անվանակարգերում անցկացված մրցումներին՝ աչքի ընկնելով բարձր կատարողական վարպետությամբ եւ նվաճելով մրցանակային տեղեր: Արձանագրված բարձր արդյունքները եւս մեկ անգամ հավաստում են հայ զինվորականի գիտելիքների, հմտությունների եւ ունակություների բարձր մակարդակը, ֆիզիկական եւ հոգեբանական բարձր պատրաստվածությունը:
Մրցույթի մասնակից զինծառայողներին ընդունել եւ արձանագրած բարձր ցուցանիշների կապակցությամբ շնորհավորել է Ղազախստանում ՀՀ դեսպան Արա Սահակյանը:

В военном городке по соседству с поселением «Отар» Жамбильской области Казахстана 16-21 августа прошел 7-й ежегодный международный конкурс военнослужащих ВС стран-участниц СНГ под названием «Боец Содружества». Конкурс посвящен 70-летию победы в Великой Отечественной войне.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны, участники конкурса показали свои навыки в номинациях «Снайпер», «Многоопытный военнослужащий», «Эрудит», «Военный рыцарь» и «Атлет-боец». Команда ВС Армении приняла участие во всех конкурсах, выделяясь высоким исполнительным мастерством и завоевав конкурсные места. Зарегистрированные результаты еще раз подтверждают высокий уровень знаний, навыков и способностей армянского военнослужащего, а также высокую физическую и психологическую готовность.