Նոյեմբերի 25-ին ուժի մեջ է մտել Հայաստանի եւ Բրազիլիայի միջեւ առանց վիզայի ռեժիմի մասին համաձայնագիրը: Այս մասին ասված է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրությունում:
Ըստ Հայաստանի եւ Բրազիլիայի կառավարությունների միջեւ կնքված համաձայնագրի, երկու երկրների քաղաքացիներն ազատվում են վիզայի պահանջից երկրներ մուտք գործելիս, հեռանալիս, տարանցման ժամանակ:
Քաղաքացիները կարող են Բրազիլիայի եւ Հայաստանի տարածքում գտնվել մինչեւ 90 օր, որը հնարավոր է երկարացնել եւս 90 օրով՝ պայմանով, որ տվյալ երկրում գտնվելու տեւողությունը չգերազանցի օրացուցային տարվա 180 օրը:

YEREVAN. - The agreement on visa-free regime between Armenia and Brazil entered into force today, Armenia’s MFA reports on its Facebook page.
According to the agreement between the Governments of the Republic of Armenia and the Federative Republic of Brazil, effective from November 25, the citizens of Armenia and Brazil are mutually exempt from the visa requirements for the entry, departure, transit or stay respectively in the territory of Brazil and Armenia for up to 90 days, which can be prolonged for another 90 days, with a requirement that the duration of the stay does not exceed 180 days per calendar year.