Թող Նիկոլ Փաշինյանը գա համագործակցենք. թող գա ճակնդեղի բիզնեսը անի, մենք էլ ընդունենք, գործարանը բազուկով աշխատեցնի: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 17-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, գործարար Սամվել Ալեքսանյանը (Լֆիկ Սամո)՝ անդրադառնալով ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր  Նիկոլ Փաշինյանի պնդմանը, որ Սամվել Ալեքսանյանի ընկերությունը շաքարավազ է ներկրում հումքի անվան տակ, որպեսզի խուսափի հսկայական գումարի մաքսատուրքեր վճարելուց:
«Ինքը ամեն ինչով էլ զբաղվում ա, ուզում ա ցույց տա ընդդիմություն ա, դրա համար ա, բան անում, թե չէ բազուկն իրան չի հետաքրքրում: Ինքը մեր հետ ա, պրոստո ուզում ա ցույց տա` ինքը մեր հետ չի: Իր նպատակն էդ ա, ուրիշ նպատակ չունի»,- ասել է Սամվել Ալեքսանյանն ու հավելել. «Ես չգիտեմ Նիկոլ Փաշինյանը իր թեման բռնել ա օդից կախված: Ես էլ մտածում եմ, որ մեր հետ ա ինքը, ինքն էլ ուզում ա ցույց տա, որ մեր հետ չի: Ես էլ օդից կախված էդ ձեւ եմ ասում»:
«Բնական ա, դիմացը ընտրություն ա, Նիկոլ Փաշինյանը պիտի գա մեր համայնք, իրար հետ ընտրություն անենք, դրա համար ուզում ա ցույց տա, որ մեր հետ չի: Ինքը մեր ախպերն ա, մեր հետ ա ինքը: Թող իզուր իրան չճղի»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է շաքարավազի գործարանին, Ալեքսանյանն ասել է. «Ճակընդեղի հետ կապված ես Փաշինյանին հրավիրում եմ, գումարը կա, ամեն ինչը կա, պրոստո մենք չեն հասցնում, թող գա էդ բիզնեսն էլ ինքը զարգացնի: Թող գա տիրություն անի: Մենք հումքը բերում ենք, հումքով ենք աշխատում, ես հաշիվներից խաբար չեմ, զանգեք «Ալեքս գրիգ», ձեզ կպատասխանեն»:
Նրա խոսքով, շաքարավազ արդեն 5-6 տարի չի ներկրում, միայն հումք է ներկրում: «Մեր շաքարի գործարանն աշխատում է տարեկան 4 ամիս, հիմա չի աշխատում: Ապրիլի կեսից մինչեւ մայիս կաշխատի: Ընդամենը 80 հազար տոննա շաքարավազ ենք արտադրում»,-ընդգծել է պատգամավորը:

Пусть Никол Пашинян сотрудничает с нами. Пусть займется бизнесом свеклы, а мы примем его на завод. С таким заявлением в беседе с журналистами в парламенте 17 марта выступил депутат от правящей Республиканской партии Армении, олигарх Самвел Алексанян, касаясь заявления оппозиционера Никола Пашиняна о том, что компания Алексаняна импортирует сахарный песок под видом сырья, чтобы избежать таможенных выплат на огромную сумму.
«Пашинян всем занимается, но хочет показать, что он – оппозиционер. Потому и так говорит, а то свекла его абсолютно не интересует. Он с нами, но хочет показать, что не с нами. Пашинян – наш брат. Пусть зря себя не рвет на части», - сказал Алексанян. Что касается свекольного бизнеса, депутат добавил: «Я приглашаю Пашиняна к нам, есть сумма, все есть, мы просто не успеваем, пусть он попытается развить этот бизнес. Мы привозим сырье, работаем на сырье, подробности не знаю, позвоните в «Алекс григ», вам все скажут». По его словам, он вот уже 5 – 6 лет не импортирует сахар, а ввозит в страну лишь сырье. «Наш сахарный завод функционирует в год 4 месяца. Сейчас он не работает. С середины апреля до мая заработает. Мы производим лишь 80 тысяч тонн сахарного песка», - заключил Алексанян.