Հայաստանում Զամբիայի դեսպան (նստավայրը` Մոսկվա) Պատրիկ Նաիլոբի Սինյինզան իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Մանասարյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ եւ համոզմունք հայտնեց, որ վերջինիս նշանակումը կնպաստի հայ-զամբիական հարաբերությունների ակտիվացմանն ու խորացմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-զամբիական քաղաքական երկխոսությանը, առեւտրատնտեսական հարաբերություններին եւ գործարար կապերին, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձել են Աֆրիկյան մայրցամաքի եւ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային զարգացումներին, երկուստեք կարեւորվել է միջազգային կազմակերպություններում փոխշահավետ համագործակցության ակտիվացումը:

Посол Замбии в Армении (резиденция в Москве) Патрик Наилоби Синлинзан вручил копии своих верительных грамот заместителю министра иностранных дел Республики Армения Сергею Манасаряну.
Как сообщили Новости Армении- NEWS.am в пресс- службе армянского МИД, Манасарян поздравил посла с назначением на должность и выразил уверенность, что назначение последнего будет способствовать углублению армяно- замбийских отношений.
Собеседники обсудили вопросы армяно-замбийского политического диалога, торгово-экономических связей, сотрудничества в международных организациях.
Стороны также коснулись развитий на Африканском континенте и в регионе Южного Кавказа. Стороны подчеркнули важность активизации взаимовыгодного сотрудничества в международных организациях.