Ավելի լուրջ պաշտոնանկություններ են պետք: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 29-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀԱկ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը՝ անդրադառնալով Զինված ուժերում եւ իշխանության մարմիններում պաշտոնանկությունների խնդրին:
Նա սակայն չցանկացավ նշել, թե ում նկատի ունի՝ նկատելով, որ թեժ պատերազմի ժամանակ նման հարցադրումներ անելը «սիրուն չի»:
«Ինձ հարցրել են, ես որտեղ պետքն է ասել եմ, որ եթե ունեք կադրային ռեզերվ՝ փոխեք, եթե չունեք՝ չխոսենք: Եթե անընդհատ պետք էննույն դեմքերը տեսնենք, որոնք թթվել մնացել են, թող մնան: Խնդիրը միայն տարիքը չի»,-ասաց Բագրատյանը:
«Հայաստանում վերացրել են ռազմաարդյունաբերական համալիրը, ասելով, թե դրա կարիքը չկա: Իմ վարչապետության ժամանակ մենք զրոյից 6 նոր գործարան ենք հիմնել: Մենք մեկ տարի առաջ ընդունել ենք օրենք ռազմաարդյունաբերական հանձնաժողովի մասին, որի նախագահը պետք է լինի վարչապետը: Ի՞նչ կարիք կար 18 տարի դա քանդել, հետո նորից վերադառնալ նույնին: Հիմա նոր պիտի սկսեն աշխատել»,-նշել է Բագրատյանը՝ հավելելով. «Կան մի քանի զինատեսակներ, որ մենք պիտի արտադրենք: Արդեն շուտով մենք պատերազմում կտեսնենք արդբեջանական արտադրության հրթիռները, նշանառու հրացանները եւ դրանք որակով են: Սրա մասին վաղուց պետք էր մտածել»:

Необходимы более серьезные отставки. С таким заявлением на встрече с журналистами 29 апреля выступил оппозиционный депутат Грант Багратян, комментируя последние увольнения в Вооруженных силах.
Однако депутат не пожелал конкретно назвать, кого он имеет в виду. Делать такие запросы во время горячей войны «некрасиво», отметил Багратян. «Меня спросили, и я где надо сказал о том, что если есть кадровый резерв, то поменяйте, а если нет – не будем говорить. Если мы должны все время видеть одни и те же лица, пусть останутся. Проблема заключается не только в возрасте», - пояснил депутат.
По его словам, в Армении уничтожен военно-промышленный комплекс, говоря, что, мол, нет в этом необходимости. «Во время моего премьерства мы с нуля основали 6 новых заводов. Год назад мы приняли закон «О военно-промышленной комиссии», председателем которой должен стать премьер-министр. Зачем нужно было все рушить  на протяжении 18 лет, потом вновь возвращаться к этому? Сейчас только должны начать работать», - сказал Багратян. При этом он добавил, что есть несколько видов оружия, которые должны сами производить. «Уже в ближайшее время на войне мы увидим ракеты, снайперские винтовки азербайджанского производства, и они качественные. Об этом надо было давно подумать», - заключил  депутат.
Отметим, что в 90-ые годы, когда Грант Багратян занимал кресло премьер-министра, в стране была проведена так называемая ваучерная приватизация, в результате чего подавляющее большинство заводов и фабрик прекратили работу. Их имущество растащили.