ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը զինված հարձակմամբ զավթելու եւ այնտեղ պատանդներ պահելու կապակցությամբ 2016թ. հուլիսի 17-ի վաղ առավոտից մինչ այժմ իրականացվող հակաահաբեկչական օպերացիայի շրջանակներում ազատվել է հինգ անձ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԱԱԾ-ն:
Հաղորդագրությունում նաեւ ասվում է. «Ներկայումս ՊՊԾ գնդի տարածքում պահվող մյուս պատանդներին ազատ արձակելու, ինչպես նաեւ առկա իրավիճակին վերջնական խաղաղ հանգուցալուծում տալու նպատակով իրականացվում են ակտիվ գործողություններ, ներառյալ՝ շարունակվում են բանակցային շփումները զինված խմբի անդամների հետ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ եւս հայտարարում է, որ ձեռնարկվող միջոցառումներն առանձնահատուկ են եւ խիստ մասնագիտական, ուստի դրանք կազմակերպող եւ իրականացնող անձինք կողմնակի միջամտության կամ օժանդակության կարիք չունեն:
ՀՀ իրավապահ մարմինների հատուկ ստորաբաժանումները շարունակում են մնալ մարտական պատրաստվածության վիճակում, սակայն նրանց ակտիվ գործունեության համար առայժմ անհրաժեշտ նախադրյալներ չկան»:

YEREVAN. – Five persons have been released so far within the framework of the ongoing antiterrorist actions at the capital city Yerevan police station, which an armed group has taken over.
The Republic of Armenia National Security Service (RA NSS) on Wednesday informed about the above-said in a statement.
“Active actions are carried out, including negotiating contacts are continued with members of the armed group, to release the other hostages as well as to give a final peaceful solution to the current situation.
“Special units of the RA law enforcement agencies remain in a state of combat-readiness. But there are no necessary prerequisites yet for their active action,” the NSS statement also reads, in particular.