Հուլիսի 26-ի գիշերը ժամը 2-ի սահմաններում տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը եւ Հովհաննես Հարությունյանը: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հիմնադիր խորհրդարանը»:
«Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց: Առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում արիասիրտ մի հայորդի` Արթուր Սարգսյանը, իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սննդով եւ ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել ազատագրված տարածքի մուտքի մոտ, ոստիկանները բոլոր կողմերից կրակ են բացել Արթուրի մեքենայի վրա: Բարեբախտաբար Արթուրը ոչ մի վնասվածք չի ստացել եւ բարեհաջող կերպով սնունդը տեղ է հասցրել:
Բացի այդ գնդի տարածքում հայտնաբերվել են գաղտնի ցուցակներ, որոնց նախնական ուսումնասիրությամբ ենթադրվում է, որ դրանք պատկանում են գործակալների եւ պոռնկությամբ զբաղվողներին: Այդ տվյալների համադրությամբ հիմնավոր կասկածներ են առաջանում, որ այս տարածքում գտնված ՊՊԾ գնդի սպաները, փաստորեն զբաղվել են կավատությամբ: Նշված ցուցակներում գրանցված են 146 ենթադրյալ գործակալներ եւ 35 մարմնավաճառությամբ զբաղվողներ: Կոչ ենք անում շարունակել համախմբման պայքարը: Հաղթանակը շատ մոտ է»:
NEWS.am-ը այս տեղեկությունը փորձեց ճշտել նաև ոստիկանությունից, սակայն ոստիկանության լրատվական ծառայությունից հորդորեցին սպասել իրենց պաշտոնական հաղորդագրությանը:

On the night of 26 July about 2:00 am the police cordon opened a fire due to which the members of the armed group Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan got wounds in their legs, reads the statement of Founding Parliament, a radical opposition party , which supports the members of Sasna Tserer armed group.
According to the message of the Founding Parliament received by the Armenian News - NEWS.am, the wounded members of the armed group were hospitalized. "Around 07:00 am the brave son of the Armenian people - Artur Sargsyan, loaded his car with foodstuff, breaking through the police cordon reached the entrance of the liberated territory. The police opened a fire on the car on all sides. Fortunately, Arthur did not get injured and managed to successfully carry the food to the group members, " said the statement of the Founding Parliament, which also calls on the public to consolidate, “since victory is near. "
In response to an attempt of the Armenian News - NEWS.am to confirm the information in the press service of the Police, the police urged to wait for an official announcement .