Մոսկվայի ոստիկանության աշխատակիցները փնտրում են երիտասարդներին, որոնք  ուրբաթ գիշերը Ռյազանի պողոտայում դանակահարել էին 2 մարդու՝ սպանելով գարեջրի խանութի վաճառողին, այցելուին եւ վիրավորելով ականատեսին։ Հնարավոր է, որ հանցագործությունը տեղի է ունեցել ազգային անհանդուրժողականության հողի վրա։
«Մոսկովսկի Կոմսոմոլեցի» տեղեկություններով՝ ժամը 05։00–ին դեպքի վայրում հայտնված երեք երիտասարդները եղել են ոչ սթափ վիճակում։ Ականատեսներն ուշադրություն են դարձրել, որ նրանց հագին բանակային ծանրաքաշ կոշիկներ են եղել։
Գարեջրի խանութի դիմաց նստած է եղել տերը՝ 69-ամյա ՀՀ քաղաքացի Լեւ Քամալյանը, որին քեռի Լյովա էին կոչում։
Ագրեսիվ տրամադրված երիտասարդները մոտեցել են հային, վեճ հրահրել, որից հետո նրանցից մեկը դանակով հարվածել է նրա սրտին։ Վերջինս տեղում մահացել է։
Հանցագործների երկրորդ զոհը խանութի այցելուն է եղել՝ Ղրղզստանի 36-ամյա բնակիչ Նուրիկ Մունդուզովը, որին նույնպես դանակի հարվածով սպանել են։
Դեպքին վկա է եղել 29-ամյա մոտոցիկլիստը՝ Ալեքսանդր անունով, որը մոտեցել է հանցագործներին՝ փորձելով հետ պահել նրանց, սակայն նույնպես վիրավորվել է։

Moscow police are searching for the several youth who on Friday stabbed and killed two people and injured another person outside a beer store in the Russian capital city.
The crime might have been committed on grounds of national intolerance.
Three youth, who were on the scene of the incident at around 5am, were drunk, reported Moskovskiy Komsomolets, a Moscow-based newspaper. And they were wearing heavy army boots.
The beer store owner, Armenian citizen Lev Kamalyan, 69, was sitting in front of his store. The aggressive youth approached him, provoked an argument, whereupon one of them stabbed him in the heart. Kamalyan died on the spot.
The second victim of these criminals was the store visitor, Kyrgyzstan resident Nurik Munduzov, 36, whom they also stabbed and killed.
A 29-year-old motorcyclist by the name of Aleksandr was the eyewitness to this incident. He had approached these young men in an attempt to hold them back, but he was wounded.