Վալերի Պերմյակովի պատժի կրման վայրի հարցը քննարկման առարկա կդառնա միայն այն ժամանակ, երբ դատավճիռն օրինական ուժի մեջ մտնի: Այս մասին սեպտեմբերի 13-ին ԱԺ-ում հայտարարել է գլխավոր դատախազի տեղակալ Արթուր Դավթյանը, որը հավակնում է գլխավոր դատախազի պաշտոնին: Դրանից հետո հարցը  ռուս գործընկերների հետ կքննարկի ոչ թե գլխավոր դատախազությունը, այլ Հայաստանի արդարադատության նախարարությունը, ավելացրել է նա:
Հիշեցնենք, որ 2015 թվականի հունվարի 12-ին Գյումրիում տեղակայված ռուսական ռազմակայանի զինծառայող Վալերի Պերմյակովը ներխուժել էր Ավետիսյանների տուն եւ սպանել ընտանիքի 7 անդամներին, այդ թվում՝ մանկահասակ աղջկան եւ նորածին երեխային: Նա դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման:

Вопрос о месте несения Валерием Пермяковым наказания может стать предметом обсуждения только после того, как решение суда войдёт в законную силу. Об этом заявил в парламенте Армении 13 сентября заместитель генпрокурора Армении Артур Давтян, претендующий на должность генпрокурора. После этого вопрос будет обсуждать с российскими коллегами уже не Генпрокуратура, а Минюст Армении, добавил он.
Напомним, что 12 января 2015 года Валерий Пермяков, военнослужащий российской военной базы в армянском городе Гюмри,  проник в дом семьи Аветисянов и убил 7 человек, в том числе маленькую девочку и грудного ребёнка. Он приговорен к пожизненному заключению.