ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հրապարակել է հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հյուսիսային ուղղությամբ կիրառված ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետի արդյունքում վնասված ՊԲ ավտոմեքենայի լուսանկարները:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հյուսիսային եւ հյուսիսարեւելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր /155 կրակոց/ եւ «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան /109 կրակոց/:
Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաեւ ՀԱՆ-17 (հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ)՝ 1 արկ:
Բացի այդ, հոկտեմբերի 7-ին` ժամը 08:30-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Հայկ Լեւոնի Համբարձումյանը:

STEPANAKERT. – Press service of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army publicized the photos of the Defense Army vehicle that was damaged as a result of a grenade launcher which the Azerbaijani armed forces used, from late Thursday night to early Friday morning.
As reported earlier, the adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 50 times, from late Thursday night to early Friday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired around 1,800 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber weapons.
More intensive ceasefire violations were recorded in a northerly and northeasterly direction of the line of contact, where the adversary fired 155 shots from large-caliber machine guns, and 109 shots from long-range sniper rifles. In addition, the Azerbaijani army fired one grenade from an automatic grenade launcher, in a northerly direction.
In addition, NKR Defense Army serviceman Hayk Hambardzumyan, who is born in 1996, sustained a gunshot wound on Friday at around 8:30am.
The soldier was wounded at a protection area of a Defense Army unit located in a southerly direction, and as a result of the shots fired by the Azerbaijani armed forces.