Հարկային օրենսգիրքն առաջիկայում հնարավոր է` փոփոխվի: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 6-ին, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ակնարկեց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Հարկային օրենսգիրքը մեր պարտավորությունն էր որոշակի ֆինանսավորող կազմակերպությունների նկատմամբ, մենք, իհարկե, երկար աշխատել ենք այս օրենսգրքի վրա եւ մեր պարտավորությունն էր որոշակի ժամկետում ընդունել այն: Հարկային օրենսգիրքը վատ փաստաթուղթ չի, նույնիսկ իրավունք ունի եւ գործում է: Օրենսգիրքը դժգոհություն էր առաջացրել այն բիզնեսմենների մոտ, որոնք աշխատում են սպիտակ դաշտում եւ նրանց հարկերը ավելացվել են: Հետագայում, այո, մենք աշխատելու ենք Հարկային օրենսգրքի վրա»,- ասաց վարչապետը:
Նշենք, որ Հարկային օրենսգիրքը մեծ դժգոհություններ է առաջացրել գործարարների շրջանում: Ասում են նույնիսկ, որ Կարեն Կարապետյանի թիմում շատերը դեմ էին, որ օրենսգիրքն ընդունվի:

YEREVAN. - The Tax Code of Armenia may change in the future.
Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan hinted the aforementioned to the media representatives Monday.
“The Tax Code was our responsibility before certain financing institutions. Of course, we had worked on this Code for a long time and it was our responsibility to adopt it in certain period of time. The Tax Code isn’t a bad document. The Code caused dissatisfaction among businessmen, who work in the white market and whose taxes have grown. In the future, yes, we will wok on the Tax Code,” the PM said.
The newly adopted Tax Code sparked great dissatisfaction among business circles. Rumors are circulated that many of those included in Karapetyan’s team were against its adoption.