Աթենքի վերաքննիչ դատարանը մերժել է Անկարայի պահանջով արտահանձնել Թուրքիայում պետական հեղաշրջման փորձից հետո ուղղաթիռով Հունաստան փախած երեք զինվորականներին։
«Նաֆթեմպորիկի» պարբերականի փոխանցմամբ ՝ հույն դատավորները որոշել են, որ թուրք սպաների կյանքը սպառնալիքի տակ կհայտնվի, եթե նրանց արտահանձնեն հայրենիք։ Նման տեսակետ է հայտնել նաեւ դատախազը։
Դեկտեմբերի 6-ին քննվելու է եւս հինգ թուրք զինծառայողների գործը։
Ութ թուրք զինվորականներն էլ պնդում են, որ իրենք ոչ մի մասնակցություն չեն ունեցել պետական հեղաշրջման փորձին։ Նրանց խոսքով Թուրքիա վերադառնալու դեպքում իրենց մահապատիժ է սպառնում։ Անկարան բազմիցս պահանջել է արտահանձնել զինծառայողներին։

Athens’ appeals court rejected extradition of three militaries, who had fled to Greece in helicopters after the coup attempt in Ankara, reports Naftemporiki.
The Greek judges have ruled that lives of the Turkish officers will under threat, if they send them off to their homeland. This statement was made by the prosecutor as well. On December 6, the court will examine the cases of another five Turkish soldiers.
Eight Turkish soldiers claimed, that they had not have any participation in the coup. According to them, if they return to Turkey, they might face a death penalty. Ankara has repeatedly required the extradition of the soldiers.