ՀՀ կառավարությունը պետական ապարատում համարձակ տնտեսման քաղաքականություն կվարի։ Այս մասին դեկտեմբերի 6–ին ԱԺ–ում ասել է ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը՝ ներկայացնելով 2017-ի պետբյուջեի վերամշակված նախագիծը։
Պատասխանելով ընդդիմադիր պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հարցին՝ նա նշեց, որ պաշտպանական ծախսերը մեծացնել կարելի է միշտ, սակայն պետք է հիշել, որ եկամուտներով չապահովված մեծ ծախսերը կվնասեն տնտեսությանը։ «Ոչ ոք չի վիճարկում պաշտպանական ծախսերի կարեւորությունը։ Այդ պատճառով մենք դրան միջոցներ կուղղենք առաջին իսկ հնարավորության դեպքում»,– վստահեցրեց նախարարը։

Правительство Армении пойдёт на смелую экономию в госаппарате. Об этом заявил в парламенте 6 декабря министр финансов Вардан Арамян, представляя доработанный проект госбюджета на 2017 год.
Отвечая на вопрос оппозиционного депутата Эдмона Марукяна, он отметил, что повышать расходы на оборону можно всегда, но нужно помнить: слишком большие расходы, не обеспеченные доходами, навредят экономике. «Никто не оспаривает важность расходов на оборону. Поэтому мы направим на нее новые средства при первой же возможности», - заверил министр.