Պետական պաշտոնատար անձանց ապօրինի հարստացման գործերը կքննի Հատուկ քննչական ծառայությունը: ՀՀ կառավարության դեկտեմբերի 8-ի նիստում հավանության է արժանացել Քրեադատավարական օրենսգրքում համապատասխան փոփոխությունների փաթեթը:
Հիշեցնենք, որ կառավարության նոյեմբերի 18-ի նիստում որոշվել է Հայաստանի պաշտոնյաների պատժել ավելի քան 5 մլն դրամի չափով (շուրջ 10 հազար դոլար) ապօրինի հարստացման համար: Դրա համար առաջարկվում է 3-6 տարի ժամկետով ազատազրկում, մի շարք պաշտոններ զբաղեցնելու արգելք եւ գույքի առգրավում:
Առաջարկվում է օրինագիծը գործողության մեջ դնել ոչ անմիջապես, այլ 2017 թվականի հուլիսի 1-ից: Ապօրինի կհամարվի օրինական եկամուտների գերազանցմամբ եւ հիմնավորում չունեցող հարստացումը:
Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել…
Դոլարն ու եվրոն շարունակում են անկումը
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ մարտի 29-ին, կազմել է…
Արաբկիրում շենք կառուցող ընկերությունը հարկեր չվճարելու նպատակով պայմանագրում նվազեցրել է բնակարանների իրական գինը

Дела о незаконном обогащении государственных должностных лиц будет рассматривать Специальная следственная служба. Пакет соответствующих изменений в Уголовно-процессуальном кодексе одобрен на заседании Правительства Армении 8 декабря.
Напомним, что на заседании Правительства 18 ноября было решено наказывать чиновников Армении за незаконное обогащение на более чем 5 млн. драмов (около $10 тыс.). За незаконное обогащение предлагается наказывать на срок от 3 до 6 лет, с запретом на занятие ряда должностей и с конфискацией имущества. Законопроект предлагается ввести в действие не сразу, а с 1 июля 2017 года. Незаконным будет считаться обогащение, существенно превышающие законные доходы и не поддающееся обоснованию с их помощью.