Ավստրալիայում ուզում են ստեղծել «Պեպպա խոզուկը» մուլտսերիալի մուսուլմանական տարբերակը, հայտնում է BBC–ն։ Այս նախաձեռնությունը հավանություն է ստացել իմամների ավստրալիական ազգային խորհրդի (ANIC) կողմից։
One4Kids ընկերությունը ծրագրում է 20 հազար ավստրալական դոլար ներգրավել «Բարակատյան բլուրներ» մուլտսերիալի ստեղծման համար։ Հեռուստանախագծի գործողությունները ծավալվելու են գերազանցաբար մուսուլմանական բնակչությամբ քաղաքում։
ANIC-ում հայտնել են, որ ժամանակակից երեխաները դիտում են տարբեր մուլտֆիլմեր ու «մեր պատասխանատվությունն է»  ոչ թե նրանց խանգարելը, այլ նրանց այլընտրանք առաջարկելը։

Мусульманскую альтернативу анимационного сериала «Свинка Пеппа» хотят снять в Австралии. Об этом сообщает BBC. Эту инициативу уже поддержал австралийский национальный совет имамов (ANIC).
Компания One4Kids планирует привлечь 20 тыс. австралийских долларов ($15 тыс.) на создание мультсериала «Баракатские холмы» (баракат в исламе означает божественное благословение, благодеяние, достаток). Действие телешоу будет разворачиваться в «преимущественно мусульманском городе», передает Gazeta.
Как отметили в ANIC, современные дети активно смотрят разные мультфильмы по телевидению, и «наша ответственность» состоит не в том, чтобы их остановить, но дать им другую альтернативу.