Թուրքիան ՆԱՏՕ-ում ռազմական ներկայացուցիչների է նշանակում, որոնք Ռուսաստանի, Չինաստանի եւ Իրանի կողմնակիցներ են, Արեւմուտքի հետ փոխգործակցության տրամադրություն ունեցողների փոխարեն: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով The Times-ը:
Պարբերականը պնդում է, որ խմբագրության տրամադրության տակ են հայտնվել Դաշինքի Միացյալ զինուժի գերագույն գերագույն գլխավոր հրամանատար Կյորտիս Սկապարոտտիին ուղղված ծառայությունից հեռացված զինվորականների էլեկտրոնային նամակները:
Գեներալին հաղորդում են Թուրքիայի բանակում «ծայրահեղ ազգայնական եւ հակաարեւմտամետ տրամադրությունների զգալի աճի մասին»:
Թուրք սպաներից մեկը նշել է, որ «նրանցից ոմանք հարցականի տակ են դնում ՆԱՏՕ-ի արժեքները եւ նույնիսկ ատում են արեւմտյան կազմակերպությունները՝ սատարելով Ռուսաստանին, Չինաստանին եւ Իրանին»:

Турция назначает в НАТО военных представителей, которые являются сторонниками России, Китая и Ирана, вместо настроенных на взаимодействие с Западом, пишет  Gazeta со ссылкой на  The Times.
Газета утверждает, что в распоряжении редакции находятся электронные письма недавно уволенных военнослужащих верховному главнокомандующему Объединенных вооруженных сил альянса Кертису Скапаротти.
Генералу сообщают о «значительном росте ультранационалистических и антизападных настроений» в армии Турции.
Один из турецких офицеров уточнил, что «некоторые из них ставят под вопрос ценности НАТО и даже ненавидят западные организации, поддерживая при этом Россию, Китай и Иран».