Samsung-ն ԱՄՆ-ում հարկադիր կանջատի բոլոր Galaxy Note 7 սմարթֆոնները: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով NBC News-ը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ ընկերությունը թարմացված ծրագրային ապահովում կթողարկի, որը տեղադրումից հետո կարգելափակի մարտկոցի լիցքավորման հնարավորությունը եւ սարքը կզրկի բջջային ցանցերին միանալու հնարավորությունից:
Նորացված ծրագրային ապահովումը կթողարկվի դեկտեմբերի 19-ին:
Հեռախոսների մարտկոցների հրդեհվելու մի քանի դեպքից հետո հոկտեմբերին Samsung Electronic-ը դադարեցրել է Galaxy Note 7 սմարթֆոնների արտադրությունը: Ընկերությունը համաշխարհային շուկային 2.5 մլն հեռախոս է հետ կանչել:

Samsung принудительно заблокирует в США все смартфоны Galaxy Note 7, сообщает РИА Новости  со ссылкой на NBC News.
По данным телеканала, компания выпустит обновление программного обеспечения, которое после установки на смартфон заблокирует возможность зарядки аккумулятора и лишит устройство возможности подключаться к сотовым сетям.
«Это полностью лишит смартфоны Galaxy Note 7 способности функционировать как мобильное устройство», — говорится в заявлении Samsung.
Обновление ПО для этой модели выйдет 19 декабря.
В октябре этого года Samsung Electronic приостановила производство смартфонов Galaxy Note 7 после сразу нескольких случаев возгорания аккумуляторов. Компания отозвала с мирового рынка 2,5 миллионов таких моделей.