Երեւանում Ինդոնեզիայի դեսպանություն հիմնելը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը: Այս մասին դեկտեմբերի 8-ին, Ինդոնեզիայի Նուսա Դուա քաղաքում «Բալիի ժողովրադավարական 9-րդ ֆորումի» շրջանակներում Ինդոնեզիայի արտաքին գործերի նախարարության Ամերիկայի եւ Եվրոպայի երկրների գլխավոր վարչության պետ Մուհամեդ Անշորի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Պապիկյանը:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը հանգամանալից անդրադարձ կատարվեց երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի բազմաթիվ հարցերի, քննարկվեցին ս.թ. նոյեմբերի 1-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի՝ Ջակարտա կատարած այցի ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը: Երկուստեք վերահաստատեց երկկողմ կապերի առավել խորացման եւ ամրապնդման անհրաժեշտությունը՝ ողջունելով առկա դրական դինամիկան:
Երկկողմ համագործակցության խորացման հեռանկարների համատեքստում կարեւորվեց Ջակարտայում ՀՀ դեսպանության գործունեությունը: Այդ առումով նախարարի տեղակալ Պապիկյանը հույս հայտնեց, որ փոխադարձության սկզբունքով Ինդոնեզիայի իշխանությունները մոտակա ժամանակներս կդիտարկեն Երեւանում Ինդոնեզիայի դեսպանություն հիմնելու հարցը՝ ընդգծելով, որ այդ քայլը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:
Մուհամեդ Անշորն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց «Բալիի ժողովրադավարական 9-րդ ֆորումին» մասնակցելու կապակցությամբ՝ միաժամանակ նշելով, որ այս հանդիպումը լավ առիթ է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգում գտնվող հարցերի քննարկման համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձան Մերձավոր Արեւելքում տիրող իրավիճակին եւ Հարավարեւելյան Ասիայում տեղի ունեցող գործընթացներին:

YEREVAN. – In Indonesia, Deputy Foreign Minister of Armenia, Armen Papikyan, met with head of the Directorate General of American and European Affairs at the Ministry of Foreign Affairs of Indonesia, Muhammad Anshor.
They discussed numerous matters that are on the agenda of bilateral relations, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
Both sides reaffirmed the need for further deepening and strengthening of bilateral ties. In this context, they underscored the activities by Armenia’s embassy in Jakarta. In this connection, Papikyan expressed the hope that, based on the precept of reciprocity, the Indonesian authorities will soon consider founding an embassy of Indonesia in Yerevan. He stressed that this move will give new impetus to the development of bilateral relations.
Anshor, for his part, noted that this talk is a good opportunity for conferring on the matters that are on the agenda of bilateral relations.
Subsequently, the interlocutors reflected on the situation in the Middle East, and the processes in Southeast Asia.