Երեւանում Ինդոնեզիայի դեսպանություն հիմնելը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը: Այս մասին դեկտեմբերի 8-ին, Ինդոնեզիայի Նուսա Դուա քաղաքում «Բալիի ժողովրադավարական 9-րդ ֆորումի» շրջանակներում Ինդոնեզիայի արտաքին գործերի նախարարության Ամերիկայի եւ Եվրոպայի երկրների գլխավոր վարչության պետ Մուհամեդ Անշորի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Պապիկյանը:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը հանգամանալից անդրադարձ կատարվեց երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի բազմաթիվ հարցերի, քննարկվեցին ս.թ. նոյեմբերի 1-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի՝ Ջակարտա կատարած այցի ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը: Երկուստեք վերահաստատեց երկկողմ կապերի առավել խորացման եւ ամրապնդման անհրաժեշտությունը՝ ողջունելով առկա դրական դինամիկան:
Երկկողմ համագործակցության խորացման հեռանկարների համատեքստում կարեւորվեց Ջակարտայում ՀՀ դեսպանության գործունեությունը: Այդ առումով նախարարի տեղակալ Պապիկյանը հույս հայտնեց, որ փոխադարձության սկզբունքով Ինդոնեզիայի իշխանությունները մոտակա ժամանակներս կդիտարկեն Երեւանում Ինդոնեզիայի դեսպանություն հիմնելու հարցը՝ ընդգծելով, որ այդ քայլը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:
Մուհամեդ Անշորն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց «Բալիի ժողովրադավարական 9-րդ ֆորումին» մասնակցելու կապակցությամբ՝ միաժամանակ նշելով, որ այս հանդիպումը լավ առիթ է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգում գտնվող հարցերի քննարկման համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձան Մերձավոր Արեւելքում տիրող իրավիճակին եւ Հարավարեւելյան Ասիայում տեղի ունեցող գործընթացներին:

Открытие посольства Индонезии в Ереване придаст новый импульс развитию двусторонних отношений. С таким заявлением во время встречи с начальником главного управления по делам стран Америки и Европы МИД Индонезии Мухамедом Аншором в рамках «9-го демократического форума Бали» выступил заместитель главы внешнеполитического ведомства Армении Армен Папикян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, на встрече были обсуждены многочисленные вопросы двустороннего сотрудничества, а также процесс реализации договоренностей, достигнутых во время визита министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна в Джакарту 1 ноября текущего года. Обе стороны подчеркнули необходимость еще большего углубления и укрепления двусторонних связей, при этом отметив имеющуюся положительную динамику.
В контексте перспектив углубления двустороннего сотрудничества была подчеркнута важность деятельности Посольства Армении в Джакарте. Папикян выразил надежду на то, что власти Индонезии в ближайшее время рассмотрят вопрос открытия посольства Индонезии в Ереване, подчеркнув при этом, что данный шаг придаст новый импульс развитию двусторонних отношений.
В свою очередь, начальник главного управления по делам стран Америки и Европы МИД Индонезии Мухамед Аншор отметил, что эта встреча -  хорошая возможность для обсуждения наиболее важных вопросов повестки дня двусторонних отношений.
Стороны также обменялись мнениями вокруг ситуации на Ближнем Востоке и процессов, происходящих на территории  Юго-Восточной Азии.