Նոր ծանոթությունները բարենպաստ են անդրադառնում մարդկանց վրա: Ամերիկացի գիտնականներն ուսանողների շրջանում փորձ են անցկացրել, որի ժամանակ բոլոր կամավորները պետք է նոր ծանոթություններ հաստատեին որոշակի ժամանակահատվածում: Փորձից առաջ բոլոր մասնակիցները բուժզննում են անցել:
Պարզվում է, որ նոր ծանոթությունները բարենպաստ են անդրադարձել կամավորների առողջական վիճակի վրա: Բացի այդ, դրանք օգնում են պայքարել բարդույթների դեմ, որի պատճառով կամավորներն իրենց ավելի վստահ են զգում, իսկ նրանց ներքին զգացողությունն ավելի ներդաշնակ է եղել:
Գիտնականները դա բացատրում են այն հանգամանքով, որ նոր մարդկանց հետ ծանոթություններն օգնում են ընդլայնել աշխարհայացքը եւ նոր տեղեկություն ստանալ, ինչն էլ նպաստում է ինքնագնահատականի բարձրացմանը, փոխանցում է Informing-ը:

New acquaintances have a positive impact on people. During the experiment among students conducted by U.S. scientists, the participants were asked to establish new contacts in a certain period.
According to the results, new acquaintances had a positive impact on the participants’ health. In addition, new acquaintances help in the fight against the lack of and to establish harmony in people’s mental state.
According to the scientists, the new findings support the idea that meeting new people helps to expand the world and get new information, which contributes to the increase in self-esteem, reports Informing.ru.