Հայաստանի Ընտրական օրենսգրքի շուրջ իշխանության, ընդդիմության եւ քաղաքացիական հասարակության միավորումն աննախադեպ է: Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանը:
Նրա խոսքով՝ նպատակը ոչ միայն փաստաթղթի ստեղծումն է, այլեւ գործընթացը, որի դեպքում եւ քաղաքացիական հասարակությունը, եւ ամբողջ հանրությունը, բոլոր ընտրողները խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցեն առավելագույն վստահությամբ:
ԱԺ փոխխոսնակը քաղաքացիական հասարակությանը նաեւ կոչ արեց բոլոր հնարավորությունները գտնել գործընթացը շարունակելու համար:
Պայքարե՛ք ընտրական կանոնները խախտողների, ոչ թե դրանց դեմ պայքարողների դեմ. իրավապաշտպան ՀԿ-ներ
ԱԺ-ում քննարկող ԸՕ 1548 հոդվածն ակնհայտորեն ուղղված է ընտրական խախտումների վերաբերյալ ահազանգերի դեմ, այլեւ քրեական հետապնդման սպառնալիք է հանդիսանում ահազանգած անձանց նկատմամբ...

YEREVAN. – The authorities, the opposition, and the civil society joining together around the Electoral Code of Armenia is unprecedented, National Assembly Vice President Hermine Naghdalyan told reporters on Tuesday.
In her words, the objective is not solely to create a document, but the process whereby the civil society, whole community, and all voters participate in Armenia’s parliamentary elections with utmost trust.
Also, Naghdalyan called on the country’s civil society to seek all the opportunities for continuing this process.