Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է եւս 4 կորուստ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արեւելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետեւանքով ունեցել էր մինչեւ 7 զոհ:
Փաստացի՝ հակառակորդի արկածախնդրությանը, երկու օրվա ընթացքում, զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական: Ավելացնեմ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մի քանի անգամ հաստատել է, որ իր տրամադրության տակ ունի անհերքելի ապացույցներ՝ ադրբեջանական կողմի մեծ կորուստների վերաբերյալ»,-գրել է նա:

YEREVAN. – The logical development of the Azerbaijani provocation on Thursday took place tonight. The Armenian army divisions carried out retaliatory actions, and as a result, the adversary suffered four more casualties.
Artsrun Hovhannisyan, Spokesperson of the Minister of Defense of the Republic of Armenia (RA), informed about the above-said on his Facebook account.
“Let me remind [you] that, on the morning of December 29, the Azerbaijani armed forces launched a diversionary infiltration attempt toward the Armenian [military] positions located southeast of Chinari village of Tavush Province; as a result of which, it had had up to 7 casualties.
“In actual fact, more than ten Azerbaijani soldiers fell victims to the adversary’s adventurism, within two days.
“Let me add that the RA Ministry of Defense has confirmed several times that it has irrefutable evidence at its disposal, regarding the heavy casualties of the Azerbaijani side,” Hovhannisyan also wrote.