Հայտնի է դարձել Ստամբուլի Reina ակումբում ահաբեկչություն իրականացնելու մեջ կասկածվողի անձը։
«Միլիյաթը» հայտնում է, որ կասկածյալը ույգուրցի թուրք է ու անցած տարվա նոյեմբերին Քոնյու է ժամանել ընտանիքի՝ կնոջ ու երկու երեխաների հետ։ Տարածվել է նաեւ նրա պատկերով տեսագրություն։ Նրա ընտանիքի անդամներն արդեն ձերբակալվել են։
Հիշեցնենք, որ Ստամբուլում ամանորյա գիշերը սարսափելի ողբերգություն էր տեղի ունեցել՝ զինված անհայտ անձը ներխուժել էր Reina ակումբ ու կրակ բացել։ Այդ պահին ակումբում մի քանի հարյուր մարդ է եղել, սպանվել է 39 մարդ, որոնցից 16-ը օտարերկրացիներ՝ Սաուդյան Արաբիայի, Մարոկոյի, Լիբանանի, Լիբիայի, Հորդանանի ու Իսրայելի քաղաքացիներ։

Стала известна личность подозреваемого в совершении теракта в клубе «Reina» в Стамбуле.
Как передает АПА со ссылкой на «Миллият», сообщается, что он является уйгурским турком и в ноябре прошлого года приехал в Конью с семьей – женой и 2 детьми. Распространились и видео с его изображением. Члены его семьи уже задержаны.
Отметим, что новогодняя ночь в турецком Стамбуле омрачилась кошмарной трагедией – вооруженный неизвестный ворвался в ночное заведение «Reina» и открыл огонь. В клубе на тот момент находились несколько сотен человек. В результате нападения были убиты 39 человек, из них 16 – иностранцы. Среди погибших есть граждане Саудовской Аравии, Марокко, Ливана, Ливии, Иордании и Израиля.