ԵԽԽՎ Մոնիտորինգի կոմիտեի Ադրբեջանի հարցով համազեկուցողներ Ստեֆան Շեննակն ու Ցեզար Ֆլորին Պրեդան հունվարի 12-14–ը կայցելեն Ադրբեջան։
ԱՊԱ–ի փոխանցմամբ՝ ԵԽԽՎ մամուլի ծառայության մեջ ասվում է, որ այցի շրջանակում նրանք կհանդիպեն Ադրբեջանի նախագահի, խորհրդարանի խոսնակի, արդարադատության նախարարի, ՆԳ նախարարի, նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, Գերագույն դատարանի նախագահի, գլխավոր դատախազի, ԵԽԽՎ–ում ադրբեջանական պատվիրակության անդամների եւ քաղաքացիական հասարակության ու կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ։

Содокладчики Мониторингового комитета ПАСЕ по Азербайджану Стефан Шеннак и Цезарь Флорин Преда с 12 по 14 января совершат визит в Азербайджан.
Как сообщает АПА, в информации пресс-службы ПАСЕ говорится, что в рамках визита они встретятся президентом Азербайджана, спикером парламента, министрами юстиции и внутренних дел, главой Администрации президента, председателем Верховного суда, генпрокурором, руководителем Коллегии адвокатов и членами азербайджанской делегации в ПАСЕ.
Кроме того, планируется, что содокладчики проведут встречи с представителями гражданского общества, членами не представленных в парламенте политических партий.